Rafał Dutkiewicz, który podczas wyborów samorządowych chce ponownie walczyć o fotel prezydenta Wrocławia, ma nadzieję, że tak jak cztery lata temu, wygra w I turze. Wrocławianie wiedzą, jaką mam wizję Wrocławia – mówił w czwartek.

Zakon jezuitów w Niemczech chce zaproponować odszkodowania dla ofiar molestowania seksualnego – poinformował prowincjał zakonu Stefan Kiechle w wywiadzie dla dziennika "Sueddeutsche Zeitung".

"Polska Kurier Lubelski" : Jeden ze sklepów odzieżowych w domu towarowym Sezam chce przyjąć stażystów do pracy. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wymagania, jakie stawia kandydatom. Wśród wymienianych kryteriów, jakie powinien spełniać, pojawia się bowiem: mieszkanie z rodzicami, miejsce zamieszkania niedaleko odbywania stażu, wiek do 25 lat i stan wolny, bez zamiaru jego zmiany w tym roku kalendarzowym.

"Rzeczpospolita": urzędnik, który wymyślił hasło "Mazury cud natury", nadal chce pozostać anonimowy. A właśnie jego hasło – już po raz drugi – zostało uznane w rankingu "Rzeczpospolitej" za najatrakcyjniejsze spośród sloganów promujących nasze miasta i regiony.

"Polska Dziennik Łódzki": Ministerstwo Zdrowia chce skończyć z lekami za złotówkę i 1 grosz. W ten sposób ma zaoszczędzić pieniądze podatników. Ustawa może wejść w życie jeszcze w tym roku.

Informując o reakcji polskich władz na rozpoczynający się dzisiaj Światowy Kongres Czeczeński w Pułtusku, rosyjski dziennik "Wriemia Nowostiej" podkreśla, że "Polska nie chce psuć sobie stosunków z Rosją z powodu czeczeńskich separatystów".

Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew, rządzący krajem od lat 80., chce się ubiegać o kolejną kadencję w wyborach w 2012 roku. Dzięki zmienionej w 2007 roku konstytucji Nazarbajew może sprawować urząd dożywotnio.

"Polska The Times": 100 tys. zł odszkodowania i 200 tys. zł zadośćuczynienia domaga się robotnica od w krakowskich zakładów Philip Morris produkujących m.in. papierosy Marlboro i L&M.

PiS chce odwołania wiceministra infrastruktury Radosława Stępnia oraz p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Lecha Witeckiego. Według posła PiS Andrzeja Adamczyka, za tymi dymisjami przemawiają m.in. opóźnienia w realizacji Programu Budowy Dróg Krajowych 2008-2012. Dlatego też Prawo i Sprawiedliwość składa "wniosek werbalny i prośbę" do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, aby "podjął męską decyzję i pożegnał się z ministrem Stępniem".

– Polska prokuratura wydała nakaz poszukiwania i zatrzymania szefa emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmeda Zakajewa, ściganego międzynarodowy listem gończym – potwierdził rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Pamiętacie “Kick-Ass” – przebój z tego roku, w którym reżyser Matthew Vaughn udowodnił, że nie potrzeba ani niezwykłych zdolności, ani nowoczesnego rynsztunku, by zostać superbohaterem? Teraz śladem odtwórcy tytułowej roli, czyli Aarona Johnsona, idą Rainn Wilson (“Rocker”) oraz Ellen Page, gwiazda “Juno” i “Incepcji”.

Wiemy już, że za sprawą wytwórni Universal Pictures oraz telewizji NBC epicka “Mroczna Wieża” Stephena Kinga doczeka się ekranizacji. Za kamerą pierwszego z serii filmów stanie Ron Howard. Kto zagra główne role? King proponuje aktorów… z sagi “Zmierzch”.

Katy Perry marzy o tym, by zaśpiewać na weselu. Amerykanka ma plan, w którym uwzględniona jest wokalistka Cheryl Cole i juror programów “Amerykański idol” oraz brytyjskiej edycji “Mam talent!” Simon Cowell.

Natalie Portman wyrasta na niekwestionowaną gwiazdę miesiąca. Okazuje się, że nie tylko wytwórnia Warner Bros. i Alfonso Cuarón chcą mieć aktorkę na pokładzie. Terrence Malick widzi Portman u boku Brada Pitta w filmie o legendzie rock’n’rolla Jerrym Lee Lewisie.

Janet Jackson nie chce wiązać się już z żadną wytwórnią płytową. Wokalistka rozważa założenie własnej firmy wydawniczej. Artystka chce odsunąć muzykę na boczny tor, by skoncentrować się na karierze aktorskiej

Kanye West chce zatrzeć złe wrażenie, jakie wywarł na Taylor Swift. Wraz z przeprosinami zamiast kwiatów, wokalistka otrzyma piosenkę.

Kanye West chce zatrzeć złe wrażenie, jakie wywarł na Taylor Swift. Wraz z przeprosinami zamiast kwiatów, wokalistka otrzyma piosenkę.