"Rzeczpospolita": mieszkańcy Zabrza od kilku dni częstowani są krówkami, owiniętymi w papierek z logo PO i napisem "Mirosław Sekuła – prezydent dla Zabrza". PKW bada, czy polityk Platformy złamał przepisy ordynacji wyborczej.

Od 134 dni nie ma odpowiedzialnego za przemysł ministra rozwoju gospodarczego Włoch – wskazuje na swej stronie internetowej dziennik "La Repubblica" na specjalnie umieszczonym liczniku, odmierzającym też godziny, minuty i sekundy.

Makabryczne zadanie dał do rozwiązania uczniom trzeciej klasy szkoły podstawowej w Japonii nauczyciel matematyki: Ile dni zajmie zabicie 18 dzieci, jeśli codziennie będzie się zabijało troje?

Pod hasłem "Ruś znana i nieznana" rozpocznie się w sobotę 16. Festyn Archeologiczny w Biskupinie (woj. kujawsko-pomorskie). W tym roku przez dziewięć dni można będzie oglądać pokazy i zwiedzać ekspozycje dotyczące kultury i historii materialnej wschodnich sąsiadów Polski. Festyn potrwa do niedzieli 26 września.

Od soboty kierowców czekają poważne utrudnienia na odcinkach krajowej "jedynki" i drogi krajowej nr 14 w Łodzi. Rozpoczyna się remont nawierzchni na ulicach Pabianickiej i Rzgowskiej. Prace mają potrwać 40 dni.

Od momentu kiedy Patricia Kazadi została zaproszona do projektu “Poland… Why Not?” możemy zaobserwować bardzo dynamiczny rozwój jej muzycznych działań. Gwiazda przebywa obecnie w Berlinie gdzie spędzi najbliższe dni.

We wtorek, 7 września, odbył się pokaz przedpremierowy pierwszego odcinka nowej serii „Czasu honoru”. Popularny serial osadzony w realiach II Wojny Światowej w środowisku polskiego wywiadu i podziemia pojawi się ponownie na antenie TVP 2 już 19 września. W nadchodzących odcinkach poznamy nowych bohaterów – Tadeusza, granego przez Pawła Małaszyńskiego i Ingę, w którą wcieli się Karolina Gruszka.

Już od 3 do 5 września publiczność może zwiedzać Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku w krakowskich Sukiennicach – Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Przez trzy dni zwiedzający będą świętować otwarcie, po trzyletnim remoncie i modernizacji, pierwsze polskie muzeum nazwane „narodowym”.

Robert Plant twierdzi, że nie jest już muzykiem rockowym. Jego muzyczne upodobania uległy bowiem zupełnej zmianie do tego stopnia, że po koncercie Them Crooked Vultures stwierdził, że jego “uszy krwawiły przez dwa dni”.

Służby miejskie zdemontowały w piątek pomnik Marii Konopnickiej w parku noszącym imię poetki w Suwałkach (Podlaskie). Pomnik zostanie przeniesiony do jej muzeum, a w parku stanie za kilkanaście dni nowy monument z brązu.

Jeśli coś zaczyna się w Paryżu, kontynuacja na pewno nastąpi w Nowym Jorku. Tak było z nowelowym “Zakochanym Paryżem”, tak będzie z filmem “Dwa dni w Paryżu”. Julie Delpy szykuje sequel swojego komediodramatu. Jedną z głównych ról zagra w nim Chris Rock.

W opanowanym przez sztukę Edynburgu, wśród licznych wydarzeń artystycznych, realizowanych w ramach Festiwalu Fringe, Opera Krakowska przez trzy dni prezentowała swoją ofertę artystyczną i impresaryjną. Krakowska wystawa cieszyła się wśród gości festiwalu sporym zainteresowaniem.

Tylko kilka dni pozostało do startu wielkiego muzycznego święta: Orange Warsaw Festivalu. Na imprezie wystąpią gwiazdy światowego formatu – m.in. Nelly Furtado i Courtney Love. Mamy dla was ważne informacje organizacyjne.

Z danych wojewody lubuskiego wynika, że przez trzy festiwalowe dni na polu namiotowym XVI Przystanku Woodstock przebywało ok. 350 tys. osób, a podczas najbardziej atrakcyjnych koncertów liczba uczestników festiwalu dowodzonego przez Jurka Owsiaka sięgała nawet 500 tysięcy.

Marc Webb, który zadebiutował czarującym komediodramatem “500 dni miłości”, na początku zeszłego roku przymierzał się do wyreżyserowania filmu “The Spectacular Now”. Ostatecznie zdecydował się spędzić najbliższe miesiące ze “Spider-Manem”. Producenci nie zrezygnowali jednak z projektu i znaleźli zastępcę dla Webba.

XIV Poznańskie Dni Książki Naukowej odbędą się w tym roku w dniach 6-8 października we wnętrzach Collegium Maius przy ul. Fredry 10.

Kilka dni temu informowaliśmy o odwołanych koncertach grupy Behemoth w związku z problemami zdrowotnymi. Dziś wiadomo już, że niedyspozycja dotyczy lidera formacji, Adama “Nergala” Draskiego. “Nie mogę dłużej ukrywać faktu, że jestem poważnie chory” – wyznał w oficjalnym oświadczeniu.