Przed szczecińskim sądem zakończył się w czwartek proces wytoczony przez Agencję Mienia Wojskowego miastu Szczecin. AMW domaga się zwrotu bonifikaty udzielonej miastu przy przy sprzedaży nieruchomości. Chodzi o 22 mln zł. Wyrok ma być ogłoszony za dwa tygodnie.

W Brukseli rozpoczął się szczyt UE. Dwa oficjalne tematy to: polityka zagraniczna w związku z serią szczytów UE z krajami trzecimi jesienią oraz reforma zasad budżetowych. Tematy te może jednak zdominować spór na linii Francja-KE w sprawie Romów.

Zwołany przez Hermana Van Rompuya na czwartek szczyt UE ma dwa tematy: politykę zagraniczną w związku ze zbliżającą się serią szczytów UE z krajami trzecimi oraz reformy zasad budżetowych, tak by utrzymać impuls do wzmocnienia dyscypliny fiskalnej wśród krajów UE.

– Wrogów krzyża nie brakowało i nie brakuje dziś – mówił abp. Józef Michalik podczas mszy św. w Przemyślu. Podczas mszy poświęcono dwa krzyże, które staną na tamtejszym wzgórzu Trzech Krzyży – na miejsce krzyży ściętych ostatnio przez nieznanych sprawców.

Szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton mianowała 26 nowych szefów reprezentacji UE na świecie. Najważniejszą z listy placówkę w ChRL obejmie Niemiec Markus Ederer. Polacy obejmą dwie ambasady: Joanna Wronecka w Jordanii, a Tomasz Kozłowski w Korei Płd.

"Gazeta Wyborcza": Przez dwa tygodnie w całej Polsce zwolennicy legalizacji marihuany chcą organizować legalne marsze protestacyjne. Pierwsze manifestacje w zakorkowanej Warszawie zaczną się w przyszłym tygodniu. Mają odbywać się codziennie, aż do października.

Kary więzienia w zawieszeniu i grzywny wymierzył we wtorek Sąd Rejonowy w Lublinie czterem mężczyznom, którzy ukradli wraki czołgów z wojskowego poligonu Jagodne na Lubelszczyźnie. Usiłowali je sprzedać na złom.

Pracownicy brytyjskiego publicznego radia i telewizji BBC zawiadomili zarząd spółki, że zamierzają przeprowadzić w październiku dwa 48-godzinne strajki w proteście przeciwko planowanym zmianom w systemie emerytalnym – podały działające w BBC związki zawodowe.

Pracownicy brytyjskiego publicznego radia i telewizji BBC zawiadomili zarząd spółki, że zamierzają przeprowadzić w październiku dwa 48-godzinne strajki w proteście przeciwko planowanym zmianom w systemie emerytalnym – podały w poniedziałek działające w BBC związki zawodowe.

Stuart Beattie, znany przede wszystkim jako scenarzysta “Piratów z Karaibów” czy “GI Joe: Czas Kobry”, nie zamierza kończyć przygody z reżyserią. Australijczyk zrealizuje dwa sequele swojego debiutanckiego filmu z 2010 roku zatytułowanego “Tomorrow, When the War Began”.

Dziś w Bydgoszczy rozpoczyna się 48. Bydgoski Festiwal Muzyczny, w tym roku opatrzony tytułem “Chopin – Paderewski artyści świata”. Powodem nadania takiej myśli przewodniej imprezie są dwa jubileusze obchodzone w tym roku – 200. rocznica urodzin Chopina i 150. rocznica urodzin Paderewskiego.

Amerykański piosenkarz Rich Cronin zmarł w wieku 35 lat po długiej walce z białaczką. Wokalista boysbandu LFO przegrał walkę z chorobą w środę (8 września 2010), zaledwie w dwa tygodnie po swoich 35. urodzinach.

Z dwoma koncertami przyjedzie do naszego kraju Yann Tiersen. Artysta wystąpi 11 grudnia w klubie Kultowa we Wrocławiu oraz dzień później w łódzkiej Wytwórni.

Jeśli coś zaczyna się w Paryżu, kontynuacja na pewno nastąpi w Nowym Jorku. Tak było z nowelowym “Zakochanym Paryżem”, tak będzie z filmem “Dwa dni w Paryżu”. Julie Delpy szykuje sequel swojego komediodramatu. Jedną z głównych ról zagra w nim Chris Rock.

Na karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu skazał w czwartek niemiecki sąd w Darmstadt piosenkarkę z zespołu No Angels, 28-letnią Nadię Benaissę, która zaraziła partnera wirusem HIV.