Przed godz. 11 w środę odblokowana została droga krajowa nr 8 w Radulach k. Białegostoku, gdzie nad ranem w wypadku zginęło pięć osób – prawdopodobnie obywateli Białorusi.

Rząd na rozpoczętym po godz. 12 posiedzeniu ma przyjąć stanowisko wobec przygotowanego przez PO projektu zmian w konstytucji, dotyczącego zmniejszenia liczby parlamentarzystów i osłabienia prezydenckiego weta. Ministrowie zajmą się też m.in. projektem tzw. ustawy żłobkowej.

Rząd na rozpoczętym po godz. 12 posiedzeniu ma przyjąć stanowisko wobec przygotowanego przez PO projektu zmian w konstytucji, dotyczącego zmniejszenia liczby parlamentarzystów i osłabienia prezydenckiego weta. Ministrowie zajmą się też m.in. projektem tzw. ustawy żłobkowej.

W HBO będzie można wkrótce zobaczyć czwarty i ostatni sezon serialu opowiadającego o losach Henryka VIII, jednego z najbardziej kontrowersyjnych brytyjskich władców. Premiera pierwszych dwóch odcinków serialu “Dynastia Tudorów” odbędzie się w sobotę, 18 września, o godz. 22 w HBO.

14 września o godz. 12. w Salonie PWM, al. Krasińskiego 11a w Krakowie odbędzie się uroczysta konferencja z udziałem: prof. Mieczysława Tomaszewskiego, prof. Leszka Polonego, Redaktora Wydania Narodowego Pawła Kamińskiego, Redaktora Naczelnego PWM Andrzeja Kosowskiego.

W piątek 10 września o godz. 14. w Galerii Artystycznej przy Placu Grunwaldzkim w Katowicach zostanie odsłonięte popiersie Bogumiła Kobieli.

W Warszawie 9 września, godz. 20. na ul. Chłodna 25, odbędzie się wieczór mający przypomnieć twórczość i osobę Mirka Nahacza, pisarza i przyjaciela.

Spotkanie Elizabeth Gilbert autorką książki “Jedz, módl się, kochaj” odbędzie się dziś o godz. 15.30 w warszawskim Empik Junior.

W dniu 30. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych we wtorek 31 sierpnia br. o godz. 12. w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63, odbędzie się konferencja prasowa poświęcona książce autorstwa Agnieszki Wiśniewskiej “Duża Solidarność, mała solidarność. Biografia Henryki Krzywonos”.

W środę, 18 sierpnia o godz. 19. odbędzie się spotkanie z okazji urodzin Edwarda Stachury w klubokawiarni Legalna, Warszawa-Grochów, ul. Terespolska 4.

Inauguracja sezonu artystycznego 2010/2011 w Filharmonii Berlińskiej będzie unikalnym wydarzeniem. Tego dnia – 27 sierpnia o godz. 19 – internauci z całego świata będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu zupełnie za darmo.

W piątek 20 sierpnia o godz. 22.00 rozpocznie się w Multikinie Męski Maraton Filmowy z premierowym pokazem “Niezniszczalnych” – filmu, który oceniany jest przez krytyków jako “jedna z największych demolek roku”.

6 września o godz. 19.30 w Teatrze IMKA w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Kowalskiej, żony zmarłego niedawno aktora – Macieja Kozłowskiego.

W warszawskim Porcie Czerniakowskim w poniedziałek o godz. 15 rozpoczną się zdjęcia do filmu “Wszystko płynie”. Od czasu “Rejsu” Marka Piwowskiego, Wisła była wykorzystywana w polskim kinie niezwykle rzadko, zaangażowani w projekt filmowcy postanowili więc wykorzystać potencjał dzikiej rzeki.

Pierwsze tegoroczne spotkanie wakacyjne z literaturą piękną w ramach “Czwartków literackich”, odbędzie się w sali Miejskiego Domu Kultury w Augustowie (Rynek Zygmunta Augusta 9), w czwartek 15 lipca o godz. 18..

W czwartek 15 lipca o godz. 16 w Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbędzie się spotkanie z cyklu “Etnoczwartek” zaadresowane do dzieci w wieku szkolnym “Jak Frycek na basetli dudlił”. Zajęcia dotyczyć będzie wakacji Fryderyka Chopina spędzonych na wsi.

15 lipca 20010 roku przypada 600. rocznica największej bitwy średniowiecznej Europy. W związku z państwowymi uroczystościami 15 lipca o godz. 21 w nowym amfiteatrze, usytuowanym na bulwarze przy Zamku w Malborku zostanie zrealizowane widowisko historyczne, łączące walory poetyckiego oratorium rockowego z najnowocześniejszymi technikami multimedialnymi i elementami rekonstrukcji historycznych. Zobaczymy w nim m.in. Małgorzatę Kożuchowską (“M jak miłość”) i Tomasza Stockingera (“Klan”).

Prezentację projektu książki Wisławy Szymborskiej “Może to wszystko” lwowskiego Art Studio Agrafka oraz spotkanie z Romaną Romanyszyn i Andrijem Łesiwem, twórcami autorskiego wydania zbioru poezji, odbędzie się w czwartek 8 lipca o godz. 18 w galerii ZNACZY SIĘ przy Kościuszki 37 w Krakowie.