Światowej sławy DJ, producent remiksów oraz autor najsłynniejszej aranżacji utworu Boba Marleya “Sun is Shining” – Funkstar De Luxe – będzie gwiazdą imprezy premierowej piątej części kompilacji “Sygnowano Fabryka Trzciny”.

Ostatni weekend sierpnia był czasem wielkiego muzycznego święta – Orange Warsaw Festival. Podczas imprezy publiczność zobaczyła m.in. gorący show Nelly Furtado oraz rockowy koncert Courtney Love. Ważnym wydarzeniem festiwalu był też pierwszy po bardzo długiej przerwie występ Edyty Bartosiewicz. Przypomnij sobie, jak było!

W ostatni weekend wakacji światowe gwiazdy zawitały do wielu polskich miast. Serwis Muzyka.onet.pl poleca najciekawsze imprezy muzyczne niedzieli.

W ostatni weekend wakacji światowe gwiazdy zawitają do polskich miast. Serwis Muzyka.onet.pl poleca najciekawsze imprezy muzyczne soboty.

W ostatni weekend wakacji światowe gwiazdy zawitają do polskich miast. Serwis Muzyka.onet.pl poleca najciekawsze imprezy muzyczne soboty.

Organizatorzy Warsaw Music Week ogłosili nazwiska kolejnych artystów, którzy wystąpią w ramach stołecznej imprezy między 17-25 września. Będą to: Ladytron, OFFONOFF, Earl Greyhound i Rubix.

Wkrótce (28-29 sierpnia) rozpocznie się tegoroczny Orange Warsaw Festival. Już dziś, w serwisie Muzyka.onet.pl, możesz zaśpiewać przeboje gwiazd imprezy – Nelly Furtado, Edyty Bartosiewicz czy Agnieszki Chylińskiej.

Golec uOrkiestra zaprezentuje się na 50. Festiwalu Trębaczy w Guci (Serbia), który odbędzie się w dniach 13-22 sierpnia. Gwiazdą imprezy będzie Goran Bregović.

Znamy już pełny program tegorocznej edycji Coke Live Music Festivalu, który odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia w Krakowie. Pierwszego dnia imprezy zagrają m.in. N.E.R.D., 30 Seconds To Mars i The Chemical Brothers, drugiego – Muse oraz Panic! At The Disco.

W piątek, 13 sierpnia w Poznaniu i Jarocinie rozpocznie się festiwal Polska Akademia Gitary. Gwiazdą imprezy będzie Szkot David Russell, który w niedzielę 15 sierpnia wystąpi w poznańskiej Auli Uniwersyteckiej. Russell jest laureatem nagrody Grammy Award w 2005 roku w kategorii najlepszy solista muzyki klasycznej.

“Poloneza caro kupi, ten co jest naprawdę głupi” – ten i inne kultowe teksty z płyty “Menda” przypominali w sobotę na OFF Festivalu muzycy zespołu Apteka. Poza nimi, trzeciego dnia imprezy zagrali jeszcze m.in. Dinosaur Jr., Hey oraz Archie Bronson Outfit.

“Poloneza caro kupi, ten co jest naprawdę głupi” – ten i inne kultowe teksty z płyty “Menda” przypominali w sobotę na OFF Festivalu muzycy zespołu Apteka. Poza nimi, trzeciego dnia imprezy zagrali jeszcze m.in. Dinosaur Jr., Hey oraz Archie Bronson Outfit.

W sobotę, 7 sierpnia rusza druga edycja Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę. Do Gdańska zaczynają zjeżdżać choreografowie i artyści, którzy wystąpią na Placu Zebrań Ludowych, a także pierwsi z prawie 3000 tancerzy, którzy wezmą udział w warsztatach i bitwach tanecznych. Nie zabraknie również fanów muzycznych gwiazd imprezy – nowojorskich raperów z M.O.P. oraz brytyjskiego duetu elektro Shapeshifters.

Już jutro rusza druga edycja Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę. Do Gdańska zaczynają zjeżdżać choreografowie i artyści, którzy wystąpią 7 i 8 sierpnia na Placu Zebrań Ludowych, a także pierwsi z prawie 3000 tancerzy, którzy wezmą udział w warsztatach i bitwach tanecznych. Nie zabraknie również fanów muzycznych gwiazd imprezy – nowojorskich raperów z M.O.P. oraz brytyjskiego duetu elektro Shapeshifters.

Koncertem zespołów Matmos i Ecstatic Sunshine rozpoczyna się w czwartek, 5 sierpnia OFF Festival. W tym roku przypada piąta, jubileuszowa edycja imprezy. Szef festiwalu, Artur Rojek, zaprosił do Katowic imponującą liczbę wykonawców z szeroko pojętej sceny alternatywnej.

Założyciel zespołu Dzieci Kapitana Klossa w rozmowie z dziennikarzem Onet.pl bardzo dobrze ocenia rockowe koncerty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zaznacza też, że warto organizować imprezy tego typu, które przypomną młodzieży wydarzenia z 1944 roku.

Koncertem zespołów Matmos i Ecstatic Sunshine rozpocznie się w czwartek, 5 sierpnia, tegoroczna edycja OFF Festivalu – najważniejszej polskiej imprezy z muzyką alternatywną. W tym roku Artur Rojek, pomysłodawca i dyrektor festiwalu, zaprosił do Katowic imponującą listę zagranicznych wykonawców. “Dla fanów muzyki, OFF Festival będzie poważnym świętem” – mówi w wywiadzie dla Onet.pl.

Organizatorzy Bydgoszcz Hit Festiwalu ujawnili nazwiska pierwszych gwiazd, które wystąpią podczas tegorocznej edycji imprezy. Pierwszego dnia festiwalu na scenie pojawi się brytyjska wokalistka Sophie Ellis Bextor, uświetniając konkurs na “Polski Hit Lata 2010″, a drugiego zaprezentuje się zespół Feel.