Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że b. szef MSZ Bronisław Geremek skutecznie działał na rzecz wzmocnienia stosunków transatlantyckich. Jak dodał postrzega Geremka jako "fundament polskiej polityki zagranicznej".

Jimmy Page zapisał się w rockowej mitologii jako wielki gitarowy czarodziej, ciskający piorunami i ognistymi kulami ze szczytu góry o nazwie Led Zeppelin.

Japońscy naukowcy odkryli na wyspie Honsiu kamienny grobowiec z VII wieku, który został zidentyfikowany jako miejsce pochówku cesarzowej Saimei – informuje serwis internetowy Japan Times.

Przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce Piotr Kadlcik oświadczył, że dopuszcza rekonstrukcje historyczne jako formę edukacji, także o historii Żydów. Przestrzegł jednak, że należy je organizować tak, by nie budziły kontrowersji.

Francuski sekretarz stanu ds. europejskich Pierre Lellouche określił w środę jako gafę wtorkową wypowiedź komisarz UE ds. sprawiedliwości Viviane Reding, która oskarżyła Paryż o dyskryminację Romów w związku z zaostrzeniem polityki wobec tej ludności.

Jego życie było podzielone na dwie niemal równe części – 44 lata w Kościele anglikańskim i 44 w Kościele katolickim. Kard. John Henry Newman, konwertyta z anglikanizmu, od 19 września będzie czczony jako błogosławiony Kościoła katolickiego.

Miasto Kraków przystąpiło, jako pierwsze miasto w Polsce, do Koalicji na rzecz Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ "Dojrz@łość w sieci" – poinformował we wtorek szef biura prasowego kancelarii prezydenta Krakowa Filip Szatanik.

Stuart Beattie, znany przede wszystkim jako scenarzysta “Piratów z Karaibów” czy “GI Joe: Czas Kobry”, nie zamierza kończyć przygody z reżyserią. Australijczyk zrealizuje dwa sequele swojego debiutanckiego filmu z 2010 roku zatytułowanego “Tomorrow, When the War Began”.

W Londynie rozpoczęły się zdjęcia do pełnometrażowego debiutu Benjamina Paula Ballance-Drew, czyli brytyjskiego rapera lepiej znanego jako Plan B. Niskobudżetowa produkcja, w której główne role zagrają Riz Ahmed i Nathalie Press, nosi tytuł “Ill Manors”.

Już 17 września wyemitowany zostanie odcinek serialu “Pierwsza miłość”, w którym jako nowa bohaterka pojawia się Magdalena Górska. To jej powrót na ekrany polskiej telewizji – w październiku pojawi się również jako nowa postać w serialu “Na dobre i na złe”.

Dwoje aktorów wspomoże Daniela Radcliffe’a w zmaganiach z siłami zła w ekranizacji powieści “The Woman In Black” – tym razem aktor nie pojawi się już jako Harry Potter, lecz ambitny adwokat. Do obsady filmu dołączyli właśnie Ciarán Hinds oraz Janet McTeer.

Rozpoczęło się odliczanie do czwartego polskiego “MTV Unplugged”. Zespół Kult zarejestruje swój występ w środę 22 września. Koncert będzie miał miejsce w OCH Teatrze i jako pierwszy polski występ “bez prądu” zostanie zarejestrowany w technologii high definition.

George Clooney jest powszechnie znany ze skłonności do artystycznego ryzyka, co w Hollywood jest raczej wyjątkiem niż regułą. W jego przypadku takie zaangażowanie przynosi przeważnie dobre, a często wyśmienite rezultaty – tak pod względem prestiżowym, jak i kasowym. Ciekawie zapowiada się również jego najnowszy projekt – thriller “Amerykanin”, w którym aktor nie tylko zagrał tytułową rolę, ale i pod którym podpisał się jako współproducent. W ubiegły weekend film pojawił się na ekranach…