Lekarze z uniwersyteckiego szpitala klinicznego w Białymstoku zeznawali w czwartek przed miejscowym sądem, w procesie dotyczącym policyjnej prowokacji wobec kardiochirurga z tej placówki Tomasza H. Mówili m.in. o jego relacjach z oskarżonym w tej sprawie lekarzem.

Senator Grzegorz Banaś, były wicewojewoda świętokrzyski, będzie kandydatem PiS na prezydenta Kielc. Jego kandydatura uzyskała jednogłośne poparcie władzy okręgowej partii – podkreślił w czwartek na konferencji prasowej prezes zarządu świętokrzyskiego PiS Janusz Barański.

Abp Józef Życiński uważa, że należy uszanować decyzję o przeniesieniu krzyża do kaplicy w Pałacu Prezydenckim, zaakceptowaną przez kurię warszawską. Jego zdaniem pozwoli to na przerwanie wykorzystywania krzyża do rozgrywek politycznych.

"Polska Kurier Lubelski" : Jeden ze sklepów odzieżowych w domu towarowym Sezam chce przyjąć stażystów do pracy. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wymagania, jakie stawia kandydatom. Wśród wymienianych kryteriów, jakie powinien spełniać, pojawia się bowiem: mieszkanie z rodzicami, miejsce zamieszkania niedaleko odbywania stażu, wiek do 25 lat i stan wolny, bez zamiaru jego zmiany w tym roku kalendarzowym.

Ofiary pedofilii ze strony księży katolickich zaapelowały do papieża, by przekazał właściwym krajom będące w jego dyspozycji informacje dotyczące wszystkich przypadków molestowania seksualnego przez kler.

Janusz Palikot zastanawia się nad opuszczeniem PO i założeniem własnej partii politycznej. Na antenie TVN24 zapewnił jednak, że pierwszy o jego decyzji dowie się premier Tusk jeszcze przed zjazdem władz PO, który odbędzie się 24 września. -Decyzję w sprawie partii podejmę w tym tygodniu – powiedział w "Faktach Po Faktach" poseł PO.

Uczestnicy Światowego Kongresu Narodu Czeczeńskiego będą obradować od jutra pod Warszawą. Wśród gości ma być szef czeczeńskiego rządu na emigracji Ahmed Zakajew, oskarżony przez Rosjan o terroryzm. Rosja zapowiada wniosek o jego ekstradycję.

Wydanie Rosji szefa emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmeda Zakajewa, po jego ewentualnym zatrzymaniu w Polsce, jest wątpliwe – ocenił Łukasz Chojniak, prawnik z Uniwersytetu Warszawskiego.

Znany włoski artysta-prowokator Maurizio Cattelan znów wywołał kontrowersje. Tym razem powodem jest plakat reklamujący jego wystawę w Mediolanie, który przedstawia słynną rzeźbę Cattelana: postać klęczącego Hitlera z rękoma złożonymi do modlitwy.

Telewizja TVN oświadczyła, że film na temat Lecha Wałęsy i doniesień o jego współpracy z SB nie został wyemitowany, bo nie jest ukończony. Stacja odrzuca podejrzenia o cenzurę w tej sprawie i zapowiada ściganie odpowiedzialnych za "wyciek" materiału do internetu.

Gwiazdę zmarłego przed 14 laty znanego aktora Aleksandra Fogla odsłonięto w środę w Łodzi w Alei Gwiazd. W uroczystości wzięła udział jego żona Lucyna oraz synowie – Tomasz i Andrzej.

Szef emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmed Zakajew jest ścigany międzynarodowym listem gończym przez Rosję i jeśli przyjechałby do Polski, zostałby zatrzymany przez policję lub straż graniczną – podała Prokuratura Generalna RP. O jego wydaniu Rosji decydowałby polski sąd.

Ofiary pedofilii ze strony księży katolickich zaapelowały do papieża, by przekazał właściwym krajom będące w jego dyspozycji informacje dotyczące wszystkich przypadków molestowania seksualnego przez kler.

Żona jednego z 33 mężczyzn uwięzionych 700 metrów pod ziemią w jednej z chilijskich kopalni urodziła we wtorek córeczkę, której nadano imię "Nadzieja". Jak powiedziała Veronica Ticona, siostra górnika Ariela Ticony, jego żona Elizabeth Segovia wraca do zdrowia po porodzie. Jej córka waży 4 kilogramy i liczy około 48 centymetrów.

Jego życie było podzielone na dwie niemal równe części – 44 lata w Kościele anglikańskim i 44 w Kościele katolickim. Kard. John Henry Newman, konwertyta z anglikanizmu, od 19 września będzie czczony jako błogosławiony Kościoła katolickiego.

Radosław Sikorski w programie "Kropka nad i" w TVN24 odniósł się do ostatnich wypowiedzi prezesa PiS, które określił jako "dziwne i niepoważne". Między innymi dlatego, że "kiedy Jarosław Kaczyński kandydował przeciwko Bronisławowi Komorowskiemu nie podważał jego prawa do kandydowania, a robi to teraz, kiedy przegrał". – Powinien (J. Kaczyński- red.) oswoić się z myślą, że jest jeszcze życie po porażce – proponuje prezesowi PiS minister.

Lech Wałęsa z zachwytem oglądał z pokładu helikoptera włoskie Dolomity. Zobaczył m.in. szczyt Adamello, na którym w 1984 r. jeździł na nartach Jan Paweł II, a jego szusowanie obserwował ówczesny prezydent Włoch Sandro Pertini.

Marko Miloszević, syn b. jugosłowiańskiego prezydenta Slobodana Miloszevicia, oskarżony o pobicie w maju 2000 roku przeciwników reżimu jego ojca, nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności. Sąd w Pożarevacu orzekł, że sprawa uległa przedawnieniu.