Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że Rosja wychodzi z założenia, iż Polska poważnie potraktowała jej apel w sprawie Ahmeda Zakajewa, który może wziąć udział w rozpoczynającym się w Pułtusku Światowym Kongresie Czeczeńskim. – Zwróciliśmy uwagę polskim kolegom na nasze zaniepokojenie spotkaniem – powiedział Ławrow.

"Polska Głos Wielkopolski": Magdalena Pospieszyńska z Myśliborskich Holendrów jest jedną z ponad 200 osób w gminie Golina, które ucierpiały podczas majowej powodzi. Zniszczenia, jakie w jej domu spowodowała wielka woda, są jednak największe. Nie może do niego wrócić, więc zimę spędzi w kontenerze, który dostała od gminy. – Nie wiadomo, co stanie się z moim domem – niepokoi się Magdalena Pospieszyńska.

Żona jednego z 33 mężczyzn uwięzionych 700 metrów pod ziemią w jednej z chilijskich kopalni urodziła we wtorek córeczkę, której nadano imię "Nadzieja". Jak powiedziała Veronica Ticona, siostra górnika Ariela Ticony, jego żona Elizabeth Segovia wraca do zdrowia po porodzie. Jej córka waży 4 kilogramy i liczy około 48 centymetrów.

Studiowała politykę na Kings College w Londynie i nauki polityczne w Paryżu, wszystko po to, żeby w końcu zostać… pisarką. Z Adą Martynowską, o jej debiucie książkowym pt. "Karpie, łabędzie i Big Ben", oraz o doświadczeniach z kilkuletniego pobytu w Londynie, rozmawiała, Justyna Daniluk.

Rosja, która jest największym producentem ropy naftowej na świecie, przewiduje, że 2010 r. wyprodukuje jej ponad 500 mln ton – poinformował minister energetyki Siergiej Szmatko.

Doda pod koniec sierpnia potwierdziła fanom, że pomimo choroby swojego partnera, wystąpi podczas tegorocznego festiwalu w Opolu. Co czeka fanów wokalistki na imprezie? Na pewno będą mogli odkryć tajemnicę zdjęcia, które można znaleźć na stronie gwiazdy oraz razem z Dorotą zaśpiewać po polsku jej piosenkę “My Way or No Way”.

Festiwal AfryKamera proponuje: bierzcie udział w budowaniu programu imprezy. Teraz każdy może wesprzeć kinematografię afrykańską oraz jej popularyzację, a w zamian otrzymuje możliwość nieskrępowanego obejrzenia ulubionego czy wyczekiwanego filmu.

Catherine Zeta-Jones obwinia lekarzy o zbyt późne wykrycie raka gardła u jej męża, Michaela Douglasa. Chociaż gwiazdor od kilku miesięcy szukał pomocy w związku z nasilającymi się dolegliwościami, dopiero przeprowadzona w sierpniu biopsja wykazała nowotwór.

“Love Shack” to tytuł najnowszego singla Acid Drinkers, do którego nakręcono zabawny teledysk. Piosenka pochodzi z repertuaru zespołu The 52’s, a w jej nagraniu gościnnie wzięła udział Ania Brachaczek z grupy Biff.

Peter Medak może odetchnąć z ulgą: już w przyszłym miesiącu w Luizjanie rozpoczną się zdjęcia do jego najnowszego filmu, a twórca “Pontiakiem na Księżyc” i “Krwawego Romea” wreszcie zaangażował odtwórców głównych ról. Gwiazdami niezależnego thrillera “Carjacked” będą Stephen Dorff i Maria Bello.

“Love Shack” to tytuł najnowszego singla Acid Drinkers, do którego nakręcono zabawny teledysk. Piosenka pochodzi z repertuaru zespołu The 52’s, a w jej nagraniu gościnnie wzięła udział Ania Brachaczek z grupy Biff.

Taylor Swift nie przejęła się wiadomością, że jej nowy singel pojawił się jeszcze przed premierą w internecie, ponieważ piosenka natychmiast stała się przebojem.