Serwis Muzyka.onet.pl zebrał najciekawsze koncerty w Polsce nadchodzącego tygodnia. Wystąpią między innymi Unkle, Kazik Na Żywo, Armia oraz Hey . Polecamy również festiwal Ino-Rock, na którym pojawi się legendarny zespół Anathema.

Koncerty z cyklu “Chopin 3 Kolory”, odbędą się już 10 września w Krakowie i 11 wrześcia w Tarnowie. Na program kwartetu International Polish Jazz Group złożą się preludia, etiudy i tematy z koncertów fortepianowych oraz nokturnów Chopina.

Trzy jubileuszowe koncerty uświetnią we wrześniu 100-lecie Teatru Wielkiego w Poznaniu. W piątek, tak jak przed stu laty, przed poznańską publicznością wystąpią artyści z Berlina.

Z dwoma koncertami przyjedzie do naszego kraju Yann Tiersen. Artysta wystąpi 11 grudnia w klubie Kultowa we Wrocławiu oraz dzień później w łódzkiej Wytwórni.

W czwartek, 14 października Kult rusza w jesienną trasę, złożoną z dziesięciu występów.

Klubowy koncert Marcusa Millera, galowy Christmas Carli Bley w Filharmonii Narodowej oraz koncerty nowoorleańskiego Cajun & Zydeco Band w prestiżowych klubach Polski – tak wygląda jesienna ofensywa Ery Jazzu.

Serwis Muzyka.onet.pl zebrał najciekawsze koncerty w Polsce nadchodzącego tygodnia. Wystąpią między innymi Hey, Myslovitz, Strachy Na Lachy oraz Basia Trzetrzelewska. Polecamy również Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit 2010, który odbędzie się w przyszły weekend w Łodzi.

Wystawa plenerowa, projekcje filmów, koncerty, wykłady złożą się na rozpoczęty w czwartek w Białymstoku IV Festiwal Kultur Podlasia “Inny wymiar – sąsiedzi”. W tym roku jest on poświęcony głównie kulturze niemieckiej.

W ostatni weekend wakacji światowe gwiazdy zawitają do polskich miast. Serwis Muzyka.onet.pl poleca najciekawsze imprezy muzyczne soboty.

W ostatni weekend wakacji światowe gwiazdy zawitają do polskich miast. Serwis Muzyka.onet.pl poleca najciekawsze imprezy muzyczne soboty.

Prawie 30 wydarzeń artystycznych – koncerty, spektakle teatralne, spotkania z pisarzami i warsztaty – znajdzie się w programie Festiwalu Łódź Czterech Kultur, który w dniach 14-18 września odbędzie się w Łodzi. Impreza zastąpi odbywający się od 2002 roku Festiwal Dialogu Czterech Kultur.

Mikhail Pletnev – ceniony rosyjski pianista i dyrygent – został oskarżony o molestowanie seksualne chłopca. Pletnev odwołał swoje koncerty dla BBC, w londyńskiej Royal Albert Hall i w Szkocji, dopóki sprawa nie “ucichnie”. Nie przerwał jednak trasy w Hiszpanii, Polsce i Szwajcarii.

Koncerty, projekcje filmowe, przedstawienie teatralne, warsztaty języka migowego i artystyczne odbędą się w piątek i w sobotę w ramach Festiwalu Kultury Młodzieżowej Totu Festival w Staszowie (Świętokrzyskie).

Lura wystąpi na tegorocznej edycji World Fusion Music Festival w Sosnowcu, gdzie zagra również Michał Urbaniak. Koncerty odbędą się 3 września.

W przyszłym tygodniu dwa koncerty w Polsce zagra Sepultura. Brazylijski zespół wystąpi 17 sierpnia we Wrocławiu, a dzień później w warszawskiej Proximie.

W Warszawie trwa Międzynarodowy Festiwal Organowy “Johann Sebastian Bach 2010″. Koncerty odbywają się w Prokatedrze Warszawskiej na Krakowskim Przedmieściu i w Łowiczu. Impreza potrwa do 25 sierpnia.