Pochodzący z Katowic Kazimierz Kutz otrzymał w środę nadany mu w końcu maja tytuł honorowego obywatela miasta i symboliczny klucz do jego bram. Znanego reżysera i posła PO wyróżniono przede wszystkim za osiągnięcia artystyczne, promujące Katowice.

Firmy płytowe w tygodniu zakończonym 30 maja sprzedały w Stanach Zjednoczonych tylko 4980000 albumów, według badania Nielsen SoundScan. To najgorszy wynik od 1994 roku, w którym zaczęto prowadzić statystki.

W poniedziałek, 24 maja ukaże się nowa płyta amerykańskich punków z Dirty Tactics. Nowych utworów grupy na żywo będziemy mogli posłuchać w Polsce pod koniec czerwca.

Po koniec maja ukazała się kolejna płyta Kasi Cerekwickiej – “Fe-Male”. “To moja pierwsza płyta, na której nie ma ani jednego ostrego tekstu na facetów” – mówi o najnowszym wydawnictwie jego autorka.

Ponad 1200 fanów wzięło udział w publicznym nabożeństwie żałobnym za zmarłego w połowie maja Ronniego Jamesa Dio.

Dzisiaj, w poniedziałek, 31 maja rozpoczyna się 50. Krakowski Festiwal Filmowy. Jubileuszowa edycja imprezy potrwa do niedzieli 6 czerwca. Siedem festiwalowych dni wypełnione będzie po brzegi projekcjami filmowymi, koncertami oraz wystawami.

Po trzech latach istnienia Primavery we Wrocławiu, czwarta, tegoroczna edycja została przeniesiona do Chorzowa i Katowic. W tym roku Primavera odbędzie się 29–30 maja.

Już 30 maja w Warszawie na oddalonej zaledwie 5 minut od Placu Wilsona Kępie Potockiej powstanie – po raz trzeci – telewizyjne miasteczko n. To niezwykłe miejsce w którym cała rodzina będzie mogła poznać niezwykły świat nowoczesnej techniki i bohaterów masowej wyobraźni, spotkać się z prawdziwymi gwiazdami telewizji a przede wszystkim miło i wspólnie spędzić czas…

Nowa płyta Eldo “Zapiski z 1001 nocy” wyjdzie nie jak wcześniej zapowiadano 28 maja lecz 15 czerwca.

“Spotkanie z Reportażem” odbędzie się w czwartek, 27 maja, o godz. 18. w Klubie Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24, Warszawa. Podczas spotkania zaplanowano m.in. prezentację reportażu pt. “Jak by to było wczoraj”.

Uroczyste otwarcie VI Kiermaszu Wydawców Katolickich w Katowicach, odbędzie się 28 maja w piątek o godz. 11.30 w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach ul. Jordana 18.

W środę 26 maja Wydawnictwo Znak oraz Radio Kraków zapraszają na spotkanie autorskie Marka Krajewskiego oraz promocję jego najnowszej książki “Erynie”.

W sobotę 28 maja o godz. 18. w Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie, Jarosław Klejnocki rozmawiać będzie z Andrzejem Watem o książkach: Czesław Miłosz, Ola Watowa, “Listy o tym, co najważniejsze” oraz bibliofilskim wydaniu “Bezrobotnego Lucyfera” Aleksandra Wata.