Apple wchodzi na rynek serwisów społecznościowych, uruchamiając Ping, połączoną z iTunes usługę, która ma pomagać użytkownikom w odkrywaniu nowej muzyki i najpewniej skłonić ich do kupowania większej liczby piosenek od Apple’a.

Muzyka podobno łagodzi obyczaje. To prawda, o czym się osobiście kolejny raz przekonałam.

Przed poznańskim występem projektu Steve’a Hewitta z Placebo czyli formacji Love Among Ruin (28.09 Eskulap) zagra grupa Żel. Love Among Ruin zagrają także 29 września w warszawskim Powiększeniu.

Tylko w serwisie Muzyka możecie obejrzeć najnowszy klip Noviki zatytułowany “Perfect Beach”. Wokalistka zdobyła na planie klipu nowe doświadczenie jazdy otwartym dżipem po wybojach, z przyczepioną kamerą i czwórką dzieci z brytyjskiej szkoły.

Kompozycje tych wybitnych Duńczyków mają w sobie zarówno prostotę klocków Lego, jak i złożoność słynnego szekspirowskiego dramatu. To muzyka, która pod powierzchnią chłodno wykalkulowanej struktury skrywa potęgę ekspresji i namiętności. Światowe i polskie premiery utworów Pelle Gudmundsena-Holmgreena i Hansa Abrahamsena zabrzmią na 8. Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie.

Wydany właśnie album “Wisława Szymborska” tworzą: poezja, muzyka i film. Do słuchania, czytania i oglądania. Wydawnictwo składa się z czterech płyt oraz książeczki Anny Bikont i Joanny Szczęsne.

W ostatni weekend sierpnia odbył się w Katowicach festiwal Tauron Nowa Muzyka – impreza promująca nowoczesne, alternatywne brzmienia muzyki klubowej. “To festiwal dla ludzi, którzy poszukują” – mówił o nim Artur Rojek. “Występ tutaj był niesamowitym doświadczeniem. Polscy fani są świetni” – dodawali grający na imprezie artyści.

Czy płatki śniegu, wysokie szczyty lodowców i skomplikowane szlaki norweskiego łososia mogą wpływać na strukturę dzieła muzycznego? Jak najbardziej! Udowadniają to intrygujące w fakturze i oryginalne w brzmieniu kompozycje twórców z Północy – Rolfa Wallina i Eivinda Buene. Premierowe utwory tych dwóch znakomitych kompozytorów norweskich zaprezentowane zostaną 14 i 16 września w Krakowie podczas 8. Festiwalu Sacrum Profanum.

Mówi się o nim “wchodząca gwiazda”, ale nie szukajcie go w kolorowych magazynach. Gaslamp Killer, didżej i producent z Kalifornii, to jeszcze mało znana postać na muzycznej scenie. Ale każdym kolejnym występem zyskuje coraz to większe tłumy fanów. Nie inaczej było w sobotę w Katowicach.

Wspólny koncert Bonobo i wokalistki Andrei Triany, zapowiadany jako jeden z najważniejszych momentów tegorocznej edycji festiwalu Nowa Muzyka w Katowicach spełnił oczekiwania publioczności. Polacy bardzo ciepło przyjęli tego cenionego w świecie producenta i jego ubiegłoroczne, wokalne odkrycie. Nie chcieli też łatwo wypuścić muzyków ze sceny.

Koncertowa akacja promocyjna jednego z największych browarów, skupiająca czołowych polskich muzyków, wywołała po raz kolejny dyskusję na temat wykorzystywania wizerunku artysty do promocji marki. Serwis Muzyka Onet zachęca Was do zabrania głosu w tej sprawie i udziału w debacie.

W piątek, 27 sierpnia, na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach wystąpi z kilkuosobowym zespołem Bonobo – jeden z najciekawszych producentów na scenie elektronicznej. Towarzyszyć mu będzie także Andreya Triana – młoda wokalistka, o której w samych superlatywach wypowiada się m.in. Gilles Peterson. “Z przyjemnością wracam do Polski” – mówi nam artystka w specjalnym wywiadzie.

Koncertem zjawiskowej wokalistki, znanej m.in. z duetu Lamb – Lou Rhodes, rozpoczął się 26 sierpnia w Katowicach festiwal Nowa Muzyka. Impreza, która potrwa do niedzieli, 29 sierpnia, prezentuje głównie nowoczesne brzmienia muzyczne i najciekawszych artystów szeroko pojętej sceny elektronicznej i klubowej.

W Katowicach startuje 26 sierpnia festiwal Nowa Muzyka – prezentujący nowoczesne brzmienia muzyczne i najciekawszych artystów szeroko pojętej sceny elektronicznej i klubowej. Impreza rozpocznie się od koncertu zjawiskowej wokalistki, znanej m.in. z duetu Lamb – Lou Rhodes.

Pozostało sześć dni do zakończenia konkursu na remiks utworów Rahima, organizowanego przez Muzyka.onet, New Zenith Promotion i MaxFlo Records.