Grupa Cradle Of Filth kończy prace nad nową płytą, “Darkly Darkly Venus Aversa”. Longplay trafi do sklepów 1 listopada tymczasem muzycy uruchomili poświęconą dziełu stronę internetową.

Donald Tusk w "Kropce nad i" w TVN24 skomentował ostatnie słowa Jarosława Kaczyńskiego, że powinien "zniknąć z życia politycznego". – Niektórzy sądzą, że emocje i ciężkie doświadczenia, takie jak katastrofa smoleńska, powodują radykalne słowa i niesprawiedliwe sądy. Ja jednak sądzę, że w tym szaleństwie Jarosława Kaczyńskiego jest metoda – ocenił premier.

Janusz Palikot zastanawia się nad opuszczeniem PO i założeniem własnej partii politycznej. Na antenie TVN24 zapewnił jednak, że pierwszy o jego decyzji dowie się premier Tusk jeszcze przed zjazdem władz PO, który odbędzie się 24 września. -Decyzję w sprawie partii podejmę w tym tygodniu – powiedział w "Faktach Po Faktach" poseł PO.

Komitet "Przywracamy ulgi dla studentów i uczniów" zaapelował do Donalda Tuska o przyspieszenie prac nad obywatelskim projektem ustawy dot. ulg na przejazdy PKP i PKS. Działania komitetu skrytykował Parlament Studentów RP i resort nauki.

Gorąca atmosfera panuje we francuskim Zgromadzeniu Narodowym, gdzie socjaliści próbują zablokować zaplanowane na popołudnie głosowanie nad reformą emerytalną. Jednocześnie przed parlamentem manifestują przeciwnicy tej reformy.

Kilkadziesiąt osób zginęło na początku września w Korei Północnej w rezultacie przejścia nad Półwyspem Koreańskim tajfunu Kompasu – poinformowała oficjalna północnokoreańska agencja KCNA, nie precyzując dokładnie ile osób poniosło śmierć.

Przed godz. 11 w środę odblokowana została droga krajowa nr 8 w Radulach k. Białegostoku, gdzie nad ranem w wypadku zginęło pięć osób – prawdopodobnie obywateli Białorusi.

Pięć osób podróżujących dwoma busami na białoruskich numerach rejestracyjnych, zginęło nad ranem w zderzeniu ich aut z ciężarówką na drodze krajowej nr 8 w okolicach miejscowości Radule k. Białegostoku.

Dzięki wprowadzeniu ustawy żłobkowej w ciągu czterech lat przybędzie ok. 400 tys. miejsc w placówkach sprawujących opiekę nad małymi dziećmi – zapowiedział premier Donald Tusk. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o formach opieki nad dziećmi do lat trzech.

Sąd Rejonowy w Gdyni ponownie rozpatrzy sprawę lidera zespołu Behemoth Adama Darskiego, oskarżonego o znieważenie uczuć religijnych – zdecydował Sąd Okręgowy w Gdańsku.

Zabrzańscy policjanci poszukują mężczyzny pobitego i okradzionego w sobotę nad ranem w centrum miasta przez trzech młodych bandytów. Sprawców schwytano dzięki zarejestrowaniu napadu przez miejski monitoring, nie wiadomo jednak kim jest ich ofiara.

Grupa The Rolling Stones zastanawia się nad uczczeniem 50-lecia swojej działalności nową trasą koncertową. Nie wykluczone, że ze względu na wiek muzyków, byłaby to również ostatnia trasa legendarnej formacji.

Grupa Cradle Of Filth kończy prace nad nową płytą, “Darkly Darkly Venus Aversa”. Longplay trafi do sklepów 1 listopada tymczasem muzycy uruchomili poświęconą dziełu stronę internetową.

Michael Gambon przedkłada teatr nad Hollywood i twierdzi, że czuje się nieswojo, kiedy nie pracuje nad jakąś rolą teatralną. “Jestem bardzo zadowolony ze swojej kariery filmowej, ale same filmy nigdy nie były dla mnie ważne” – wyznaje aktor.

James Cameron z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie prac nad ekranizacją powieści “W Górach Szaleństwa” H.P Lovecrafta. Produkowany przez niego projekt Guillerma Del Toro ma być prawdziwie epickim horrorem.