Podczas czterodniowej wizyty w Wielkiej Brytanii papież Benedykt XVI zainauguruje fundację propagowania sportu wśród młodzieży imienia swego poprzednika Jana Pawła II (John Paul II Foundation for Sport) – poinformowała telewizja ITV.

Już 17 września wyemitowany zostanie odcinek serialu “Pierwsza miłość”, w którym jako nowa bohaterka pojawia się Magdalena Górska. To jej powrót na ekrany polskiej telewizji – w październiku pojawi się również jako nowa postać w serialu “Na dobre i na złe”.

Nowa piosenka Amy Winehouse trafi na nowy krążek Quincy Jonesa. Znana wokalista nie będzie jednak jedyną gwiazdą zaproszoną do współpracy przy powstającej płycie. Śmiało stwierdzić można, że w studiu nagrań spotkała się naprawdę doborowa obsada!

Nowa płyta Natashy Bedingfield ukaże się w listopadzie. Wokalistka ma nadzieję, że nowy repertuar sprawdzi się na żywo. Jak sama podkreśla, chciała pisać utwory, które słuchacze mogliby śpiewać razem z nią.

Wiemy już, jaki tytuł będzie nosiła nowa filmowa wersja komiksowych przygód Sędziego Dredda. Film w reżyserii Petera Travisa już oficjalnie nazwano po prostu “Dredd”. Ponadto ujawniono wstępne informacje dotyczące fabuły.

Kim Wilde, megagwiazda lat 80., autorka hitów “Kids In America”, “Cambodia”, “Love Blonde” i wielu, wielu innych powraca z nowym studyjnym albumem zatytułowanym “Come Out and Play”. Krążek trafi do sprzedaży 6 września.

W ostatni weekend sierpnia odbył się w Katowicach festiwal Tauron Nowa Muzyka – impreza promująca nowoczesne, alternatywne brzmienia muzyki klubowej. “To festiwal dla ludzi, którzy poszukują” – mówił o nim Artur Rojek. “Występ tutaj był niesamowitym doświadczeniem. Polscy fani są świetni” – dodawali grający na imprezie artyści.

9 listopada ukaże się kolejna kompilacja Bon Jovi, “Greatest Hits – The Ultimate Collection”. Zestaw przebojów wzbogacą premierowe kompozycje, w tym singel “What Do You Got?”.

Mówi się o nim “wchodząca gwiazda”, ale nie szukajcie go w kolorowych magazynach. Gaslamp Killer, didżej i producent z Kalifornii, to jeszcze mało znana postać na muzycznej scenie. Ale każdym kolejnym występem zyskuje coraz to większe tłumy fanów. Nie inaczej było w sobotę w Katowicach.

Wspólny koncert Bonobo i wokalistki Andrei Triany, zapowiadany jako jeden z najważniejszych momentów tegorocznej edycji festiwalu Nowa Muzyka w Katowicach spełnił oczekiwania publioczności. Polacy bardzo ciepło przyjęli tego cenionego w świecie producenta i jego ubiegłoroczne, wokalne odkrycie. Nie chcieli też łatwo wypuścić muzyków ze sceny.

Koncertem zjawiskowej wokalistki, znanej m.in. z duetu Lamb – Lou Rhodes, rozpoczął się 26 sierpnia w Katowicach festiwal Nowa Muzyka. Impreza, która potrwa do niedzieli, 29 sierpnia, prezentuje głównie nowoczesne brzmienia muzyczne i najciekawszych artystów szeroko pojętej sceny elektronicznej i klubowej.

W Katowicach startuje 26 sierpnia festiwal Nowa Muzyka – prezentujący nowoczesne brzmienia muzyczne i najciekawszych artystów szeroko pojętej sceny elektronicznej i klubowej. Impreza rozpocznie się od koncertu zjawiskowej wokalistki, znanej m.in. z duetu Lamb – Lou Rhodes.

“Literacki Atlas Polski”, “Ślady przeszłości”, “Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach” to tytuły niektórych projektów edukacyjnych, które w poniedziałek organizacje pozarządowe zaoferowały bibliotekom w całej Polsce. Współpraca ta ma uczynić biblioteki atrakcyjnymi dla młodych ludzi.