Mroczny dramat Pawła Sali "Matka Teresa od kotów" i dwie historie o trudnej miłości – "Jestem twój" Mariusza Grzegorzka i "Huśtawka" Tomasza Lewkowicza trafią jutro do kin.

W najbliższych dniach kilku związanych z lewicą polityków, w tym posłowie Jan Widacki i Zdzisława Janowska, ma zarejestrować w Warszawie nowe stowarzyszenie – "Otwarta Polska". Stowarzyszenie, choć samo nie będzie ruchem politycznym, ma stanowić zaplecze eksperckie dla partii, głównie lewicowych.

Już niedługo lider zespołu Wilki zaprezentuje się w zupełnie nowej roli. 25 października wystąpi na deskach warszawskiego Teatru Bajka.

W obecności około 800-osobowej publiczności 22-letnia Austriaczka Natascha Kampusch odczytała w czwartek w wiedeńskiej księgarni Thalia fragmenty swych wspomnień z ośmioletniego przymusowego pobytu w domu mężczyzny, który ją porwał.

W sklepach można już nabyć dwie nowe serie filmowe na DVD: “Długie wieczory” oraz “Mocny seans”. Pierwsza kolekcja to siedem filmów, które powinny zainteresować wszystkich fanów wspaniałych historii oraz romantycznych komedii. Druga to biór tytułów skierowanych głównie do fanów mocnych wrażeń, szybkiej akcji oraz efektów specjalnych.

W telewizji SyFy powstaje projekt nowego programu, w którym Billy Ray Cyrus i jego syn Trace będą badać przypadki zjawisk paranormalnych. “Mam nadzieję, że uda nam się rzucić nowe światło na pewne fenomeny i zagadki” – ekscytuje się muzyk.

Tylko w serwisie Muzyka możecie obejrzeć najnowszy klip Noviki zatytułowany “Perfect Beach”. Wokalistka zdobyła na planie klipu nowe doświadczenie jazdy otwartym dżipem po wybojach, z przyczepioną kamerą i czwórką dzieci z brytyjskiej szkoły.

Stacja NBC przygotowała nie lada niespodziankę dla fanów animowanych bohaterów DreamWorks: wyemituje nowe, półgodzinne odcinki specjalne “Shreka” i “Kung Fu Pandy”.

Takashi Shimizu, twórca horrorów (na czele z “The Grudge – Klątwa”), rozpoczął zdjęcia do filmu “Rabbit Horror 3D”. Nowe przedsięwzięcie japońskiego reżyseria będzie mrożącą krew w żyłach wariacją na temat klasycznej “Alicji w Krainie Czarów”.

W poniedziałek, 13 września ukaże się nowe dzieło Skunk Anansie, “Wonderlustre”. Grupa zamieściła w sieci zwiastun wydawnictwa. “To płyta o naszej czwórce, o chemii, jaka jest między nami” – powiedziała o krążku wokalistka Skin

“To jest dla mojego organizmu ogromny szok. Ja się tak dużo nigdy nie ruszałam” – powiedziała Edyta Górniak na konferencji prasowej, na której ogłoszono nowe pary XII edycji “Tańca z gwiazdami”. Wokalistka jest największą gwiazdą pośród wszystkich tancerzy.

Nowe dzieło Jona Lucasa i Scotta Moore’a nosi tytuł “21 and Over”. Komedia opowiada o dwóch studentach, którzy w 21. urodziny swojego kolegi upijają go do nieprzytomności.

Chociaż Walter Salles rozpoczął już prace na planie ekranizacji kultowej książki Jacka Kerouaca zatytułowanej “W drodze”, wciąż docierają do nas nowe rewelacje dotyczące obsady. Do projektu dołączyli kolejni aktorzy z charyzmatycznym Steve’em Buscemim na czele.

13 września ukaże się nowe dzieło Skunk Anansie, “Wonderlustre”. Zespół przygotował stronę poświęconą płycie, uwzględniając przy tym rzesze swoich fanów w Polsce.

Telewizja HBO wyprodukuje dwa nowe seriale oparte na bestsellerach. Za projekty odpowiedzialny będzie John Lesher.

Corey Taylor, wokalista Slipknot i Stone Sour łagodnieje. Artysta wykonał niedawno akustycznie utwór Toma Petty’ego.

Nowe koncertowe DVD Alice Coopera zatytułowane jest “Theatre Of Death”.