51 proc. ankietowanych przez CBOS uważa, że ogólna sytuacja w Polsce zmierza w złym kierunku. Ośrodek odnotował wzrost pesymistycznych nastrojów od sierpnia o 4 pkt proc. Według 33 proc. badanych sytuacja się poprawia.

51 proc. ankietowanych przez CBOS uważa, że ogólna sytuacja w Polsce zmierza w złym kierunku. Ośrodek odnotował wzrost pesymistycznych nastrojów od sierpnia o 4 pkt proc. Według 33 proc. badanych sytuacja się poprawia.

Michał Zaleski, który od ośmiu lat jest prezydentem Torunia, ogłosił w czwartek, że będzie ubiegał się o ponowny wybór, a także o mandat radnego. Podobnie jak przed czterema laty, będzie kandydatem komitetu "Czas Gospodarzy".

Premier Donald Tusk zapowiedział, że po powrocie z Brukseli poprosi szefa BOR gen. Mariana Janickiego o wyjaśnienie sprzeczności, dotyczących tego, czy 10 kwietnia na lotnisku w Smoleńsku byli oficerowie polskiej ochrony, czy też ich nie było.

Bułgarskie związki zawodowe rozpoczęły w czwartek zbieranie podpisów pod protestem przeciwko planowanej przez rząd reformie systemu emerytalnego. W pierwszych trzech godzinach od rozpoczęcia akcji zebrano ponad 400 podpisów – podało radio publiczne.

"Polska Głos Wielkopolski": Magdalena Pospieszyńska z Myśliborskich Holendrów jest jedną z ponad 200 osób w gminie Golina, które ucierpiały podczas majowej powodzi. Zniszczenia, jakie w jej domu spowodowała wielka woda, są jednak największe. Nie może do niego wrócić, więc zimę spędzi w kontenerze, który dostała od gminy. – Nie wiadomo, co stanie się z moim domem – niepokoi się Magdalena Pospieszyńska.

W Afganistanie odbędą się w sobotę wybory do Zgromadzenia Narodowego (Wolesi Dżirga), niższej izby parlamentu, uważane za test stabilności władzy w kraju. Na drugie od obalenia w 2001 roku reżimu talibów wybory parlamentarne Zachód wyda około 150 mln dolarów.

"Jesteś tym, co jesz" – skąd zatem bierze się to, co jemy, od czego zależy i co z nami robi?

"Rzeczpospolita": mieszkańcy Zabrza od kilku dni częstowani są krówkami, owiniętymi w papierek z logo PO i napisem "Mirosław Sekuła – prezydent dla Zabrza". PKW bada, czy polityk Platformy złamał przepisy ordynacji wyborczej.

"Metro": szkoły wyższe wykorzystują atomowe plany rządu i organizują studia podyplomowe o energetyce jądrowej. Za kilka tysięcy złotych specem od atomu może zostać każdy. Nawet humanista.

Jeden z 33 chilijskich górników, uwięzionych od 5 sierpnia 700 m pod ziemią, Ariel Ticona obejrzał na wideo narodziny swojej córeczki Esperanzy – poinformował psycholog ekipy ratunkowej Alberto Iturra.

Protestujące od ponad tygodnia salowe ze szpitala w Dąbrowie Górniczej kontynuują protest, zrezygnowały jednak na razie z zapowiadanego zaostrzenia akcji.

Uczestnicy Światowego Kongresu Narodu Czeczeńskiego będą obradować od jutra pod Warszawą. Wśród gości ma być szef czeczeńskiego rządu na emigracji Ahmed Zakajew, oskarżony przez Rosjan o terroryzm. Rosja zapowiada wniosek o jego ekstradycję.

Piosenkarz George Michael został skazany na osiem tygodni więzienia za prowadzenie pod wpływem narkotyków. Sędzia powiedział piosenkarzowi, że jego uzależnienie od marihuany stwarza zagrożenie dla niego samego i dla społeczeństwa.

Mroczny dramat Pawła Sali "Matka Teresa od kotów" i dwie historie o trudnej miłości – "Jestem twój" Mariusza Grzegorzka i "Huśtawka" Tomasza Lewkowicza trafią jutro do kin.

Sąd Okręgowy w Suwałkach odroczył w środę sprawę odszkodowania i zadośćuczynienia za 10-miesięczny areszt mieszkańca Augustowa, który po wielu latach został prawomocnie uniewinniony od zarzutu zabójstwa żony. Postępowanie toczy się po raz drugi.

"Dobra marka – krocie warta. Papiery firmowe i rachunki ze Śląska, Łużyc, Kraju Sudeckiego 1850-1945" – to tytuł wystawy, którą będzie można oglądać w Muzeum Etnograficznym od soboty. Wystawa będzie czynna do końca października.

System dozoru elektronicznego, umożliwiający monitorowanie miejsca pobytu danej osoby, obejmie także osoby skazane za przestępstwa pedofilskie – zapowiedziało ministerstwo sprawiedliwości. Zmiana dotycząca tej kwestii miałaby wejść w życie od początku 2012 r.