PiS chce odwołania wiceministra infrastruktury Radosława Stępnia oraz p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Lecha Witeckiego. Według posła PiS Andrzeja Adamczyka, za tymi dymisjami przemawiają m.in. opóźnienia w realizacji Programu Budowy Dróg Krajowych 2008-2012. Dlatego też Prawo i Sprawiedliwość składa "wniosek werbalny i prośbę" do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, aby "podjął męską decyzję i pożegnał się z ministrem Stępniem".

Wojewódzki sąd administracyjny ma zbadać zasadność utajnienia przez komendanta głównego policji informacji na temat kosztów programu ochrony świadków koronnych i przeciętnego kosztu ochrony jednego świadka – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Pierwszy odcinek nowego show TVN – „Top Model. Zostań modelką” poświęcony został castingom w Sopocie i Warszawie. W tej fazie programu jurorzy mieli za zadanie wybrać 50 dziewczyn, spośród których 13 najlepszych trafić miało do ścisłego finału i dzięki temu walczyć będzie o liczne nagrody – między innymi profesjonalny 3-letni kontrakt z międzynarodową agencją modelek, który umożliwi świetny start w świecie mody. Jak się okazało, nie było to zadanie należące do najłatwiejszych, zaś na scenie…

W telewizji SyFy powstaje projekt nowego programu, w którym Billy Ray Cyrus i jego syn Trace będą badać przypadki zjawisk paranormalnych. “Mam nadzieję, że uda nam się rzucić nowe światło na pewne fenomeny i zagadki” – ekscytuje się muzyk.

W sobotni wieczór telewizja TVN zaprezentowała pierwszy odcinek trzeciej edycji programu “Mam talent!”. Zgodnie z tradycją, program poświęcony był castingom, które odbywały się przed wakacjami w największych miastach Polski. -To będzie najlepsza edycja, jestem tego pewna, zapowiadała tajemniczo Agnieszka Chylińska, podkreślając, iż zaskoczona jest poziomem jaki prezentowali artyści zgłaszający się do tegorocznej edycji. Po obejrzeniu tylko fragmentów tego, co działo się w Gdańsku, Poznaniu i…

W sobotni wieczór telewizja TVN zaprezentowała pierwszy odcinek trzeciej edycji programu “Mam talent!”. -To będzie najlepsza część, jestem tego pewna, zapowiadała tajemniczo Agnieszka Chylińska, podkreślając, iż zaskoczona jest poziomem jaki prezentowali artyści zgłaszający się na tegoroczne castingi. Po obejrzeniu tylko fragmentów tego, co działo się w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu – ciężko się z tą opinią nie zgodzić. W znakomitej formie są zresztą nie tylko uczestnicy programu, ale i jurorzy…

Festiwal AfryKamera proponuje: bierzcie udział w budowaniu programu imprezy. Teraz każdy może wesprzeć kinematografię afrykańską oraz jej popularyzację, a w zamian otrzymuje możliwość nieskrępowanego obejrzenia ulubionego czy wyczekiwanego filmu.

W specjalnym wywiadzie przeprowadzonym dla programu Orange Warsaw Festival – Odliczanie, Piotr Metz poprosił Edytę Bartosiewicz, by osobiście i definitywnie potwierdziła swój powrót na scenę. “Zapraszam na mój koncert” – zachęcała wokalistka. “Musicie tam być! Bez was to nie będzie miało sensu.”

W specjalnym wywiadzie dla programu “Orange Warsaw Festival – Odliczanie” Courtney Love wspomniała rozdanie nagród MTV Awards, na których zrobiła “pozę Jezusa”. “Nie wiem dlaczego to zrobiłam, ale pamiętam, że Marilyn Manson był w szoku” – powiedziała.

Wyprodukowana przez Szkołę Andrzeja Wajdy “Marysina polana” Grzegorza Zaricznego oraz zrealizowany w koprodukcji ze Studiem Munka film Marcina Sautera pt. “Na północ od Kalabrii” zdobyły ex aequo Nagrody dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego podczas Letniego Festiwalu Filmowego w Zamościu. Nagrodę dla Najlepszej Fabuły otrzymał zrealizowany w ramach w ramach programu “Dekalog 89+” film Kristoffera Rusa pt. “Street Feeling”, którego Szkoła Wajdy jest producentem wykonawczym.

Powstaje debiutancki album Joe McElderry’ego, zwycięzcy brytyjskiego programu “The X Factor”. W studiu nagrań 19-letniego modela wesprze wokalnie m.in. Rihanna.

Cztery pierwsze dotykowe makiety zabytków dla niewidomych turystów stanęły na Drodze Królewskiej w Krakowie. Docelowo takich obiektów będzie dwanaście. Przedsięwzięcie otrzymało unijne dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Marc Forster, twórca filmów “007 Quatnum of Solace”, “Marzyciel czy “Zostań”, planuje zrealizować ekranizację jednego z odcinków programu “This American Life” zatytułowanego “Heretics”.

Kolejna, siódma już edycja wrocławskiego festiwalu jazzowego Jazztopad ruszy 5 listopada. Do stolicy Śląska zjadą artyści z najwyższej półki światowego jazzu. Znamy już pierwsze szczegóły programu imprezy.