29 września w Gdańsku po raz trzeci wręczona zostanie Nagroda Lecha Wałęsy. Program uroczystości związanych z przyznaniem nagrody przewiduje także m.in. konferencję "Europa i świat 30 lat po zwycięstwie polskiej Solidarności".

"Rzeczpospolita": urzędnik, który wymyślił hasło "Mazury cud natury", nadal chce pozostać anonimowy. A właśnie jego hasło – już po raz drugi – zostało uznane w rankingu "Rzeczpospolitej" za najatrakcyjniejsze spośród sloganów promujących nasze miasta i regiony.

Mosze Kacaw – ósmy prezydent Izraela – zaskoczył swój kraj dwukrotnie: po raz pierwszy w 2000 roku, kiedy Kneset (izraelski parlament) wybrał go na głowę państwa, a po raz drugi sześć lat później, gdy rozpętała się seks-afera z nim w "roli głównej". Jeśli myśleliście, że nie ma nic bardziej gorszącego niż sprawa Anety K., Andrzeja L. i Stanisława Ł. to byliście w błędzie. "Dokonania" Mosze Kacawa biją na głowę to, co wyprawiali panowie z Samoobrony RP.

Mosze Kacaw – ósmy prezydent Izraela – zaskoczył swój kraj dwukrotnie: po raz pierwszy w 2000 roku, kiedy Kneset (izraelski parlament) wybrał go na głowę państwa, a po raz drugi sześć lat później, gdy rozpętała się seks-afera z nim w "roli głównej". Jeśli myśleliście, że nie ma nic bardziej gorszącego niż sprawa Anety K., Andrzeja L. i Stanisława Ł. to byliście w błędzie. "Dokonania" Mosze Kacawa biją na głowę to, co wyprawiali panowie z Samoobrony RP.

Sąd Okręgowy w Suwałkach odroczył w środę sprawę odszkodowania i zadośćuczynienia za 10-miesięczny areszt mieszkańca Augustowa, który po wielu latach został prawomocnie uniewinniony od zarzutu zabójstwa żony. Postępowanie toczy się po raz drugi.

Czeski urząd ds. ochrony danych osobowych (UOOU) po raz kolejny odmówił we wtorek amerykańskiej firmie internetowej Google zgody na dalsze fotografowanie ulic na potrzeby programu "Street View", czyli panoramicznej mapy miast i sieci drogowej.

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, komentując dzisiejszą decyzję Sądu Okręgowego w Gdańsku o zwrocie aktu oskarżenia przeciwko niemu do prokuratury, powiedział, że kolejny raz oczekuje teraz umorzenia sprawy.

Muzyka podobno łagodzi obyczaje. To prawda, o czym się osobiście kolejny raz przekonałam.

“Jeśli jeszcze raz się rozłączysz, wypatroszę cię jak rybę! Rozumiemy się… blondyneczko?” – to kwestia z pierwszej części “Krzyku”. W czwartej odsłonie serii Wesa Cravena będzie pasowała jak ulał. Do obsady filmu, na którego planie prace trwają dobre kilka tygodni, dołączyły właśnie Aimee Teegarden i Brittany Robertson…

Zabójcy Johna Lennona po raz szósty odmówiono zwolnienia warunkowego. Na trzy miesiące przed 30. rocznicą śmierci byłego Beatlesa, władze stanu Nowy Jork odrzuciły we wtorek prośbę Marka Davida Chapmana uznając, że wciąż stwarza on zagrożenie dla społeczeństwa.

W czwartek, 16 września będziecie mogli zobaczyć w kinie koncert zespołu The Rolling Stones z legendarnej trasy koncertowej “The Exile on Main Street Tour”. Po raz pierwszy w Polsce materiał zostanie zaprezentowany na wielkim ekranie w dziesięciu kinach sieci Multikino i Silver Screen.

Najbardziej zakręcona komedia Broadwayu “SPAMALOT, czyli Monty Python i święty Graal” po raz pierwszy w Polsce, będzie miała swoją premierę w Teatrze Muzycznym w Gdyni 2. października.

Angelina Jolie po raz drugi odmówiła występu w thrillerze science-fiction “Gravity”, a Warner Bros. nie chce realizować produkcji z inna aktorką. Mimo to reżyser Alfonso Cuarón nie poddaje się: szuka oszczędności i nowej odtwórczyni głównej roli.

Już po raz 45 we wrześniu do Wrocławia zjadą melomani na Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans, podczas którego, zgodnie z jego tradycją, w najznamienitszych zabytkach Dolnego Śląska zabrzmią dzieła oratoryjne, symfoniczne, wokalne i wokalno-instrumentalne.

Warner Bros. wciąż stara się zaangażować Angelinię Jolie do kosmicznego projektu Alfonsa Cuaróna zatytułowanego “Gravity”. Problem w tym, że… gwiazda nie chce w nim wystąpić. Już po raz drugi odrzuciła propozycję studia. Natomiast wytwórnia nie chce realizować filmu z inną aktorką.

Już 12 września po raz 19. rozdane zostaną statuetki Yach za najlepsze polskie teledyski. W kategorii Kreacja Aktorska rywalizują Maciej Maleńczuk, Muniek, Bajzel, Cezik oraz dwie kobiety Ramona Rey i Magda Cielecka. Czy wokalistka jest lepsza od profesjonalnej aktorki? Zobacz klipy i oceń.

Koncertowa akacja promocyjna jednego z największych browarów, skupiająca czołowych polskich muzyków, wywołała po raz kolejny dyskusję na temat wykorzystywania wizerunku artysty do promocji marki. Serwis Muzyka Onet zachęca Was do zabrania głosu w tej sprawie i udziału w debacie.