“Jeśli jeszcze raz się rozłączysz, wypatroszę cię jak rybę! Rozumiemy się… blondyneczko?” – to kwestia z pierwszej części “Krzyku”. W czwartej odsłonie serii Wesa Cravena będzie pasowała jak ulał. Do obsady filmu, na którego planie prace trwają dobre kilka tygodni, dołączyły właśnie Aimee Teegarden i Brittany Robertson…

Wiemy już, że za sprawą wytwórni Universal Pictures oraz telewizji NBC epicka “Mroczna Wieża” Stephena Kinga doczeka się ekranizacji. Za kamerą pierwszego z serii filmów stanie Ron Howard. Kto zagra główne role? King proponuje aktorów… z sagi “Zmierzch”.

We wtorek, 7 września, odbył się pokaz przedpremierowy pierwszego odcinka nowej serii „Czasu honoru”. Popularny serial osadzony w realiach II Wojny Światowej w środowisku polskiego wywiadu i podziemia pojawi się ponownie na antenie TVP 2 już 19 września. W nadchodzących odcinkach poznamy nowych bohaterów – Tadeusza, granego przez Pawła Małaszyńskiego i Ingę, w którą wcieli się Karolina Gruszka.

Ekranizacja kultowej serii komiksów “Sandman” autorstwa Neila Gaimana być może wreszcie dojdzie do skutku. Jednak wbrew oczekiwaniom fanów, Warner Bros. planuje stworzyć na jej podstawie nie film kinowy, lecz serial telewizyjny.

Jackson Rathbone, znany z roli Jaspera Cullena w serii ekranizacji bestsellerowych powieści Stephanie Meyer, dołączy do kolejnej niezwykłej rodzinki. Po wampirach przyszła pora na familię o supermocach. Aktor zagra w serialu telewizji ABC zatytułowanym “No Ordinary Family”.

Gwiazdor Matthew McConaughey planuje hollywoodzki urlop. Po serii komedii romantycznych i przygodowych (m.in. “Nie wszystko złoto co się świeci”, “Duchy moich byłych”, Miłość na zamówienie”) wystąpi w niezależnym filmie zatytułowanym “The Headhunter’s Calling”.

James Remar wyjawił, że grana przez niego postać Harry’ego w serialu “Dexter” będzie częściej towarzyszyć głównemu bohaterowi podczas piątej serii.

Madonna otrzymała propozycje serii występów w Las Vegas. Jeśli gwiazda zaakceptuje ofertę, może zarobić nawet miliard dolarów.

Kult to czwarty polski wykonawca, który zagra koncert z serii występów “bez prądu” – „MTV Unplugged”. Wydarzenie zostanie zarejestrowane pod koniec września w Warszawie.