Premier Donald Tusk zapowiedział, że po powrocie z Brukseli poprosi szefa BOR gen. Mariana Janickiego o wyjaśnienie sprzeczności, dotyczących tego, czy 10 kwietnia na lotnisku w Smoleńsku byli oficerowie polskiej ochrony, czy też ich nie było.

Europoseł SLD Wojciech Olejniczak uważa, że sprawa krzyża spowodowała wiele strat. – Straty zostały już duże poniesione (…) ze strony miasta – finansowe, bo przecież ochrona tego miejsca kosztowała bardzo dużo. Warszawa straciła też wiele wizerunkowo – ocenił.

Z okazji 70. rocznicy bitwy lotniczej o Anglię w centrum Londynu odsłonięto pomnik głównodowodzącego marszałka lotnictwa (odpowiednik generała) z tego okresu Sir Keitha Parka (1892-1975).

Pierwsze październikowe wydanie tygodnika "Newsweek Polska" (Axel Springer Polska) ukaże się też w wersji na iPada. Partnerem tego elektronicznego numeru tygodnika jest Mazda Motor Poland, która przygotowała specjalną kampanię reklamową.

Czuję się szykanowany, bo z jakiego powodu jestem nagle wzywany do CBA?! Nie wykluczam, że w całą sprawę są zamieszani politycy PO. Nie wykluczam, choć nie mam na to żadnych dowodów, że w sprawę może być zamieszany Grzegorz Schetyna. Jak PO mnie zawiesi, to na 101 proc. odejdę z Platformy.  Koalicja PO z moją partią byłaby na pewno najlepszym rozwiązaniem dla Polski. Nie uchyliłbym się od funkcji premiera czy wicepremiera, ale nie jest to coś, co śni mi się po nocach. Gdyby poparcie PO dla Jacka Karnowskiego zależało ode mnie, to Karnowski nie powinien uzyskać poparcia Platformy na prezydenta miasta. Brak wsparcia PO dla Rafała Dutkiewicza jest dla mnie zupełnie niezrozumiały. To byłaby dobra i silna kandydatura, pod którą PO powinna się podpisać, ale w wyniku politycznych wojenek tego nie zrobiono. Poznań powinien przeprosić Polskę za Sławomira Hinca, wiceprezydenta miasta. Ja nie mam za co przepraszać Poznania – mówi w drugiej […]

– To bardzo niebezpieczna sprawa – tak nowy ambasador Rosji w RP Aleksander Aleksiejew ocenił mający się odbyć w tym tygodniu w Polsce Światowy Kongres Narodu Czeczeńskiego. Jak dodał, strona rosyjska "odczuwa ból", gdy mają miejsce tego typu zdarzenia. Poinformował także, że wizyta prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Polsce planowana jest przed końcem tego roku.

– To bardzo niebezpieczna sprawa – tak nowy ambasador Rosji w RP Aleksander Aleksiejew ocenił mający się odbyć w tym tygodniu w Polsce Światowy Kongres Narodu Czeczeńskiego. Jak dodał, strona rosyjska "odczuwa ból", gdy mają miejsce tego typu zdarzenia. Poinformował także, że wizyta prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Polsce planowana jest przed końcem tego roku.

– To bardzo niebezpieczna sprawa – tak nowy ambasador Rosji w RP Aleksander Aleksiejew ocenił mający się odbyć w tym tygodniu w Polsce Światowy Kongres Narodu Czeczeńskiego. Jak dodał, strona rosyjska "odczuwa ból", gdy mają miejsce tego typu zdarzenia.

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego zaprezentowali stworzoną z nanodrutów elektroniczną skórę. Za pośrednictwem tego niezwykłego materiału, podobnie jak w przypadku skóry człowieka, roboty będą mogły dysponować dotykiem zbliżonym do ludzkiego – informuje serwis EurekAlert!

– Wizyta papieża Benedykta XVI w Wielkiej Brytanii ma przede wszystkim wymiar religijny; papież będzie też rozmawiał o sprawach globalnych, o ubóstwie i zmianach klimatycznych – poinformował w Warszawie ambasador tego kraju Ric Todd.

Komisja Europejska zapowiedziała otwarcie postępowania o naruszenie przez Francję unijnej swobody przepływu osób, w związku z budzącymi kontrowersje wydaleniami Romów.

W Rosji blogerzy mają duże wpływy polityczne, ponieważ telewizja jest tu kontrolowana przez państwo, a prasa przez związanych z rządem oligarchów. W elitach władzy tego kraju zaczyna jednak rosnąć opór przeciwko nadmiarowi wolności w sieci.

Premier Naoto Kan został ponownie wybrany na szefa Partii Demokratycznej (PD), pokonując swego rywala Ichiro Ozawę, wpływowego działacza tego ugrupowania i weterana japońskiej sceny politycznej.

Brytyjczycy nadal kochają Brandona Flowersa. Solowy album tego wokalisty zadebiutował w doskonałym stylu na szczycie UK charts.

Widowiskowy show Dody podczas tegorocznego festiwalu w Opolu, zyskał największe uznanie wśród dziennikarzy oraz fotoreporterów. To właśnie oni przyznali wokalistce nagrodę za Najlepszy Występ w Opolu. To już druga, tego typu nagroda w karierze Dody – pierwszą otrzymała w 2008 roku.

Pamiętacie “Kick-Ass” – przebój z tego roku, w którym reżyser Matthew Vaughn udowodnił, że nie potrzeba ani niezwykłych zdolności, ani nowoczesnego rynsztunku, by zostać superbohaterem? Teraz śladem odtwórcy tytułowej roli, czyli Aarona Johnsona, idą Rainn Wilson (“Rocker”) oraz Ellen Page, gwiazda “Juno” i “Incepcji”.

Taylor Swift zamierza podczas tegorocznej gali MTV Video Music Awards wykonać piosenkę o Kanye Weście. Piosenkarka ma dosyć tego, że muzyk “posługuje się” incydentem sprzed roku, kiedy to artysta podczas ceremonii VMA powiedział ze sceny, że Beyonce bardziej zasłużyła na nagrodę niż Swift.