Krzyż ustawiony przed Pałacem Prezydenckim został przeniesiony do pałacowej kaplicy. Przeciwnicy tej decyzji zapowiadają pikietowanie pałacu do czasu postawienia tam pomnika. Kaplica to godne miejsce – uważa kanclerz warszawskiej kurii, jednak opinie w tej sprawie są podzielone.

Lekarze z uniwersyteckiego szpitala klinicznego w Białymstoku zeznawali w czwartek przed miejscowym sądem, w procesie dotyczącym policyjnej prowokacji wobec kardiochirurga z tej placówki Tomasza H. Mówili m.in. o jego relacjach z oskarżonym w tej sprawie lekarzem.

Telewizja TVN oświadczyła, że film na temat Lecha Wałęsy i doniesień o jego współpracy z SB nie został wyemitowany, bo nie jest ukończony. Stacja odrzuca podejrzenia o cenzurę w tej sprawie i zapowiada ściganie odpowiedzialnych za "wyciek" materiału do internetu.

– Nie wyrzekając się swoich ideałów, będziemy także pilnowali polskiego interesu w tej kwestii – powiedział premier Donald Tusk pytany, czy Światowy Kongres Narodu Czeczeńskiego, który odbędzie się w Polsce, może pogorszyć stosunki polsko-rosyjskie.

– Zorganizowanie w Polsce Światowego Kongresu Czeczeńskiego ma na celu zaostrzenie sytuacji na Północnym Kaukazie – oświadczył w minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, poproszony przez dziennikarzy o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Wczoraj również ambasador Rosji w Polsce określił ten Kongres jako "bardzo niebezpieczny".

Francuski sekretarz stanu ds. europejskich Pierre Lellouche określił w środę jako gafę wtorkową wypowiedź komisarz UE ds. sprawiedliwości Viviane Reding, która oskarżyła Paryż o dyskryminację Romów w związku z zaostrzeniem polityki wobec tej ludności.

Sąd Okręgowy w Opolu orzekł we wtorek, że b. prezydent tego miasta Leszek Pogan, prawomocnie skazany za korupcję, musi oddać 114 tys. zł, które przyjął jako korzyść majątkową. Pozew cywilny w tej sprawie złożyła opolska prokuratura okręgowa.

Gruzja zaapelowała przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości (MTS) o przyjęcie skargi w sprawie łamania praw człowieka na jej terytorium przez Rosję. Przesłuchania w tej sprawie rozpoczęły się w Hadze w poniedziałek.

Obrońcy krzyża przed Pałacem Prezydenckim twierdzą, że po południu przed Pałacem mają się pojawić członkowie Solidarności z Gdańska i Solidarności Rolników Indywidualnych z Rzeszowa. Szef Solidarności Janusz Śniadek nie wyklucza , że "któraś ze struktur Solidarności" coś w tej sprawie planuje. On sam jednak – jak powiedział IAR – nic o tym nie wie.

Sławomir Nowak, który ma zostać ministrem w Kancelarii Prezydenta, po objęciu tej funkcji przestanie być posłem. Jego miejsce w Sejmie może zająć działacz związkowy Jerzy Borowczak, który startował z list PO w Gdańsku w 2007 roku. Borowczak powiedział, że chciałby objąć mandat poselski.

Pierwszy odcinek nowego show TVN – „Top Model. Zostań modelką” poświęcony został castingom w Sopocie i Warszawie. W tej fazie programu jurorzy mieli za zadanie wybrać 50 dziewczyn, spośród których 13 najlepszych trafić miało do ścisłego finału i dzięki temu walczyć będzie o liczne nagrody – między innymi profesjonalny 3-letni kontrakt z międzynarodową agencją modelek, który umożliwi świetny start w świecie mody. Jak się okazało, nie było to zadanie należące do najłatwiejszych, zaś na scenie…

12 września, podczas inauguracji 8. Festiwalu Sacrum Profanum, na scenie, wraz z muzykami Múm wystąpi gościnnie L.U.C. – znany ze swej żywiołowości i skłonności do eksperymentowania raper, producent muzyczny i zdobywca Paszportu “Polityki”. L.U.C. zmieni się tej jesieni i pokaże swym fanom nieznane dotąd oblicze. Sceniczne szaleństwa L.U.C.’a poskromić mógł jedynie múm – ich bajkowa elektronika zainspirowała go do odmiennych poszukiwań, jak sam powiedział: “szumo-kliko-ambientowych”.

Nieco ponad trzy dekady temu świat ujrzał drugą – i przez wielu uważaną za najlepszą – część sagi “Gwiezdne wojny” George Lucasa – “Imperium kontratakuje”. Z tej okazji w Bydgoszczy odbędzie się druga, specjalna edycja StarForce 2010. Uświetni ją swoją obecnością odtwórca roli jednego z najbardziej znanych czarnych charakterów w historii kina, Dartha Vadera – David Prowse.

Robert Pattinson, Kristen Stewart i Taylor Lautner będą mieli nowego kolegę. W drugiej części filmu “Saga Zmierzch: Przed świtem” u ich boku pojawi się Rami Malek. Prace na planie produkcji rozpoczną się jeszcze tej jesieni.

Poznaliśmy nazwisko aktora, który wcieli się w postać czarnego charakteru w kryminale sensacyjnym “Drive”. Reżyser Nicolas Winding Refn, twórca “Bronsona”, obsadził w tej roli Alberta Brooksa, występującego nie tak dawno w serialu “Trawka”.

Koncertowa akacja promocyjna jednego z największych browarów, skupiająca czołowych polskich muzyków, wywołała po raz kolejny dyskusję na temat wykorzystywania wizerunku artysty do promocji marki. Serwis Muzyka Onet zachęca Was do zabrania głosu w tej sprawie i udziału w debacie.

Wielka gwiazda Orange Warsaw Festival, wdowa po Kurcie Cobainie, liderka sławnej kapeli Hole – Courtney Love udzieliła niedawno specjalnego wywiadu do programu “Odliczanie”. Tylko u nas zobaczysz oryginalne nagrania z tej rozmowy, prezentujące kulisy wywiadu. Taka naprawdę jest Courtney – zobacz!