9 listopada ukaże się kolejna kompilacja Bon Jovi. Dla wszystkich osób, którzy odwiedzą profil grupy na portalu społecznościowym “Facebook” – muzycy przygotowali nie lada niespodziankę. Jak się okazuje – w tym właśnie miejscu grupa będzie sukcesywnie ujawniać listę utworów, które wypełnią “Greatest Hits”.

Dziecko, które doświadczyło przemocy seksualnej, powinno być badane tylko raz i tylko raz przesłuchiwane – przekonywali uczestnicy konferencji z okazji powstania w tym roku w Warszawie sieci 20 placówek, które mają pomagać dzieciom – ofiarom przemocy.

– Liczba zamachów terrorystycznych na rosyjskim Kaukazie Północnym wzrosła w tym roku czterokrotnie w porównaniu z całym ubiegłym rokiem – przyznał w czwartek zastępca prokuratora generalnego Rosji Iwan Sidorczuk.

"Polska Kurier Lubelski" : Jeden ze sklepów odzieżowych w domu towarowym Sezam chce przyjąć stażystów do pracy. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wymagania, jakie stawia kandydatom. Wśród wymienianych kryteriów, jakie powinien spełniać, pojawia się bowiem: mieszkanie z rodzicami, miejsce zamieszkania niedaleko odbywania stażu, wiek do 25 lat i stan wolny, bez zamiaru jego zmiany w tym roku kalendarzowym.

– To był kolejny przejaw bardzo bezwzględnej polityki, prowadzonej w stosunku do całej katastrofy smoleńskiej i wszystkiego, co jest z tym związane. To się wpisuje w pewną całość – stwierdziła Małgorzata Wassermann, córka tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej posła Pis Zbigniewa Wassermanna.

Siedem osób oskarżonych o handel organami zostało skazanych na kary więzienia w Chinach. Są to pierwsze wyroki pozbawienia wolności za to przestępstwo w tym kraju – poinformował w czwartek dziennik "South China Morning Post".

"Polska Dziennik Łódzki": Ministerstwo Zdrowia chce skończyć z lekami za złotówkę i 1 grosz. W ten sposób ma zaoszczędzić pieniądze podatników. Ustawa może wejść w życie jeszcze w tym roku.

Samolot premiera Włoch Silvio Berlusconiego wylądował w czwartek awaryjnie w Mediolanie z powodu problemów technicznych – poinformowała włoska agencja ANSA. Szef rządu leciał tym samolotem na szczyt UE do Brukseli.

Nie ma już utrudnień na trasie z Gdańska do Łodzi (na dawnej drodze nr 1, a obecnie nr 91). W miejscowości Subkowy (Pomorskie) doszło w czwartek rano do zderzenia samochodu osobowego i z ciężarowym. Droga w tym miejscu była nieprzejezdna przez kilka godzin.

Szef emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmed Zakajew potwierdził, że zamierza przyjechać do Polski na Światowy Kongres Czeczeński. Zakajew oświadczył, że nic nie wie o tym, by miał być zatrzymany w Polsce.

Rosja i Norwegia podpisały porozumienie w sprawie granic w Arktyce, które otwiera drogę do eksploracji złóż ropy i gazu w tym regionie. Dotyczy ono rozgraniczenia przestrzeni morskiej oraz współpracy na Morzu Barentsa i Oceanie Arktycznym.

Siedemnaście osób, w tym polski kierowca ciężarówki, zostało rannych w wypadku, do którego doszło na autostradzie A13 niedaleko miejscowości Freiwalde w niemieckiej Brandenburgii – poinformowała policja w Luebben.

Donald Tusk w "Kropce nad i" w TVN24 skomentował ostatnie słowa Jarosława Kaczyńskiego, że powinien "zniknąć z życia politycznego". – Niektórzy sądzą, że emocje i ciężkie doświadczenia, takie jak katastrofa smoleńska, powodują radykalne słowa i niesprawiedliwe sądy. Ja jednak sądzę, że w tym szaleństwie Jarosława Kaczyńskiego jest metoda – ocenił premier.

Janusz Palikot zastanawia się nad opuszczeniem PO i założeniem własnej partii politycznej. Na antenie TVN24 zapewnił jednak, że pierwszy o jego decyzji dowie się premier Tusk jeszcze przed zjazdem władz PO, który odbędzie się 24 września. -Decyzję w sprawie partii podejmę w tym tygodniu – powiedział w "Faktach Po Faktach" poseł PO.

Znany włoski artysta-prowokator Maurizio Cattelan znów wywołał kontrowersje. Tym razem powodem jest plakat reklamujący jego wystawę w Mediolanie, który przedstawia słynną rzeźbę Cattelana: postać klęczącego Hitlera z rękoma złożonymi do modlitwy.

Zamiar startu w wyborach na prezydenta Białorusi ogłosiło dotąd ośmiu liderów partii politycznych i ruchów społecznych w tym kraju – podała TV Biełsat. Dzień wcześniej ogłoszono, że wybory odbędą się w niedzielę 19 grudnia.

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 9 stycznia 2011 r. Na razie nie wiadomo, na co tym razem zbierane będą pieniądze – temat przyszłorocznego Finału będzie znany na przełomie września i października.

Średnio co dziesiąty z kontrolowanych w tym roku szkolnym autobusów do przewozu dzieci miał poważne usterki techniczne – poinformował Dawid Stefański z warmińsko-mazurskiej policji.