Według sondażu OBOP-u 63 proc. ankietowanych uznało za niesłuszną decyzję o pochowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. 51 proc. badanych opowiada się za wybudowaniem pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej w centrum Warszawy.

Przed szczecińskim sądem zakończył się w czwartek proces wytoczony przez Agencję Mienia Wojskowego miastu Szczecin. AMW domaga się zwrotu bonifikaty udzielonej miastu przy przy sprzedaży nieruchomości. Chodzi o 22 mln zł. Wyrok ma być ogłoszony za dwa tygodnie.

Kilkudziesięciu Francuzów zaangażowanych w latach 80-tych ubiegłego wieku w pomoc podziemnej "Solidarności" odebrało w Paryżu polskie Medale Wdzięczności. Jednocześnie w stolicy Francji otwarto wystawę fotograficzną Europejskiego Centrum Solidarności.

Siedem osób oskarżonych o handel organami zostało skazanych na kary więzienia w Chinach. Są to pierwsze wyroki pozbawienia wolności za to przestępstwo w tym kraju – poinformował w czwartek dziennik "South China Morning Post".

"Rzeczpospolita": urzędnik, który wymyślił hasło "Mazury cud natury", nadal chce pozostać anonimowy. A właśnie jego hasło – już po raz drugi – zostało uznane w rankingu "Rzeczpospolitej" za najatrakcyjniejsze spośród sloganów promujących nasze miasta i regiony.

"Polska Dziennik Łódzki": Ministerstwo Zdrowia chce skończyć z lekami za złotówkę i 1 grosz. W ten sposób ma zaoszczędzić pieniądze podatników. Ustawa może wejść w życie jeszcze w tym roku.

Jarosław Kaczyński złożył we wtorek zeznania ws. katastrofy smoleńskiej. Portal tvn24.pl ujawnia, co powiedział prokuraturze prezes PiS. Kaczyński m.in. obarczył rząd Donalda Tuska moralną i polityczną winą za śmierć brata.

Jeszcze niedawno płatny seks był tematem tabu. Dziś przedstawiciele klasy średniej bez skrępowania odwiedzają kluby ze striptizem, a kolejne gwiazdy sportu wychodzą bez szwanku ze skandali związanych z korzystaniem z usług prostytutek.

Rosja ma za złe Polsce, że jest krajem katolickim. Dla Rosjan prawdziwi Słowianie powinni być prawosławni, mówi "Dziennikowi Polskiemu" prof. Richard Pipes, sowietolog, b. doradca prezydenta Reagana do spraw ZSRR i Europy Wschodniej.

"Gazeta Wyborcza": "Zespół naszych nauczycieli i egzaminatorów napisze prezentację maturalną specjalnie dla Ciebie" – taką ofertę za pośrednictwem portalu Nasza Klasa złożyli uczniom, którzy zdają maturę w maju, nauczyciele z Gliwic.

"Życie Warszawy": W przyszłym roku ruszy budowa jednego z największych muzeów w stolicy. Muzeum Wojska Polskiego ma przyćmić inne takie placówki.

"Rzeczpospolita": Warszawska kuria zagroziła ks. Stanisławowi Małkowskiemu zakazem wykonywania obowiązków kapłańskich za to, że uczestniczył w modłach pod postawionym przed Pałacem Prezydenckim krzyżem smoleńskim.

Prezydent Nicolas Sarkozy zasugerował komisarz UE ds. sprawiedliwości Viviane Reding, która ostro skrytykowała Francję za odsyłanie Romów do domu, by wzięła ich do swego kraju – Luksemburga. Sarkozy wypowiadał się na śniadaniu z senatorami.

Telewizja TVN oświadczyła, że film na temat Lecha Wałęsy i doniesień o jego współpracy z SB nie został wyemitowany, bo nie jest ukończony. Stacja odrzuca podejrzenia o cenzurę w tej sprawie i zapowiada ściganie odpowiedzialnych za "wyciek" materiału do internetu.

PSL powołało sztab, który zajmie się prowadzeniem i koordynacją kampanii w zbliżających się wyborach samorządowych. Nie będzie w nim jednak osób odpowiedzialnych za kampanię w wyborach prezydenckich, w których szef PSL Waldemar Pawlak poniósł klęskę.

Pracownicy powinni otrzymywać pieniądze za czas, jaki zabiera im przebranie się w strój roboczy – orzekł włoski Sąd Najwyższy. Odrzucił odwołanie pracodawcy od wyroku sądu, który przyznał zatrudnionym prawo do dodatku za czas na włożenie kombinezonu.

Prof. Eric Debarieux uznał polski program "Szkoła bez przemocy" za modelowy ze względu na jego rozmach i skuteczność. – Zasługuje na rozpowszechnienie w innych krajach – powiedział naukowiec podczas Europejskiego Kongresu Przeciwdziałania Przemocy Szkolnej.

Sąd Okręgowy w Suwałkach odroczył w środę sprawę odszkodowania i zadośćuczynienia za 10-miesięczny areszt mieszkańca Augustowa, który po wielu latach został prawomocnie uniewinniony od zarzutu zabójstwa żony. Postępowanie toczy się po raz drugi.