Przez chwilę mogło się wydawać, że wcielając się w parę głównych bohaterów Adam Sandler stanie się w filmie “Jack and Jill” aktorem… samowystarczalnym. Tymczasem do gwiazdora dołączyli właśnie Katie Holmes i Al Pacino.

Kilka dni temu informowaliśmy o odwołanych koncertach grupy Behemoth w związku z problemami zdrowotnymi. Dziś wiadomo już, że niedyspozycja dotyczy lidera formacji, Adama “Nergala” Draskiego. “Nie mogę dłużej ukrywać faktu, że jestem poważnie chory” – wyznał w oficjalnym oświadczeniu.

Adam Zagajewski – jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich poetów – 21 czerwca kończy 65 lat. Właśnie ukazał się tom jego “Wierszy wybranych”, w którym można prześledzić różne etapy twórczości Zagajewskiego.

Zestaw do gier podwórkowych i kurtka z nadrukami prac współczesnych polskich artystów zajęły ex aequo drugie miejsce w konkursie Instytutu Adama Mickiewicza na opracowanie projektu gadżetu promującego polską kulturę. Pierwszej nagrody nie przyznano.

Zestaw do gier podwórkowych i kurtka z nadrukami prac współczesnych polskich artystów zajęły ex aequo drugie miejsce w konkursie Instytutu Adama Mickiewicza na opracowanie projektu gadżetu promującego polską kulturę. Pierwszej nagrody nie przyznano.

Po zakończeniu programu Ania Mucha najbardziej żałowała tego, że w “YCD” nie zobaczymy już Adama. Nieco mniej pochlebnie oceniała wyczyny Kasi, która była dla niej zdecydowanie “zbyt słodka”. Mimo tego jurorka “YCD” życzy jej jak najlepiej i trzyma za nią kciuki!

Po wyjeździe Julii, Adam jest zrozpaczony. Pocieszyć go próbują przyjaciele, dlatego organizują mu randkę z piękną blondynką.

8 maja o godzinie 17. Piotr Sommer będzie gościem Adama Poprawy i księgarni Biura Literackiego. Spotkanie poprzedzające galę wręczenia Silesiusa 2010 w Teatrze Muzycznym Capitol będzie ostatnim wydarzeniem w tym miejscu. Od jesieni imprezy organizatora Portu odbywać się będą w nowej siedzibie na wrocławskim rynku.

Reżyser Jon Favreau postanowił nie wycinać z obrazu “Iron Man 2″ scen z udziałem Adama Goldsteina, znanego jako DJ AM, który zmarł w ubiegłym roku.

Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowy album. Wiersze Tadeusza Gajcego recytowane przez Borysa Szyca z towarzyszeniem muzyki skomponowanej przez Adama Pierończyka zaowocowało powstaniem oryginalnego wydawnictwa słowno-muzycznego.

Płyta z poezją Tadeusza Gajcego recytowaną przez aktora Borysa Szyca i w interpretacji muzycznej Adama Pierończyka została wydana przez Muzeum Powstania Warszawskiego jako kolejna odsłona projektu “Gajcy”.