Już 26 lipca ruszy Letnia Szkoła Aktorstwa Filmowego i Telewizyjnego w warszawskim Teatrze IMKA ul. Konopnickiej 6. Wśród nauczycieli aktorstwa znajdą się Tomasz Karolak, Agata Buzek i Adam Woronowicz.

Już 26 lipca ruszy Letnia Szkoła Aktorstwa Filmowego i Telewizyjnego w warszawskim Teatrze IMKA. Pomysłodawczynią warsztatów jest aktorka, Hanna Konarowska, a wśród gości specjalnych warsztatów będą m.in. Tomasz Karolak, Joanna Szczepkowska, Grzegorz Wons, Agata Buzek, Janusz Kondratiuk, Adam Woronowicz i Rafał Rutkowski.

13 osób, m.in. pisarz, scenarzysta i reżyser filmowy Tadeusz Konwicki, historyk sztuki prof. Maria Poprzęcka, aktorzy Agata Buzek i Robert Więckiewicz oraz reżyserzy teatralni Grzegorz Jarzyna i Krzysztof Warlikwoski otrzymali w poniedziałek Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Już po raz czwarty w Lipnie – rodzinnym mieści Poli Negri, czyli Apolonii Chałupiec – odbył się Przegląd Twórczości Filmowej “Pola i inni”. Laureatami przyznawanych na festiwalu nagród Politki zostali Agata Buzek i Jan Nowicki.