W salach kinowych i domach kultury pięciu miejscowości Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku pokaże spektakl "Samotny zachód". To próba dotarcia do tych widzów, którzy na co dzień nie mają możliwości kontaktu z teatrem. Impreza zacznie się w sobotę 18 września, skończy w połowie listopada.

Kolejnym elementem krakowskiego projektu “Chopin w mieście” jest “Przyst@nek na Szweskiej”. Jak tłumaczą organizatorzy akcji, Przyst@nek Aleksandra Janickiego ustawiony przy krakowskich plantach u wylotu ul. Szewskiej – choć formą przypomina klasyczną wiatę – wpisany jest w inny porządek niż bycie wyznacznikiem komunikacyjnej sieci połączeń.

W sobotę 28 maja o godz. 18. w Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie, Jarosław Klejnocki rozmawiać będzie z Andrzejem Watem o książkach: Czesław Miłosz, Ola Watowa, “Listy o tym, co najważniejsze” oraz bibliofilskim wydaniu “Bezrobotnego Lucyfera” Aleksandra Wata.

Koncert dwóch chórów białostockich oraz ubiegłorocznego zwycięzcy w kategorii zespołów zawodowych – Akademickiej Kapeli Chóralnej im. Aleksandra Jurłowa z Moskwy, zainaugurował w środę Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej “Hajnówka 2010″ w Białymstoku.