W ramach pierwszej edycji American Film Festival we Wrocławiu odbędzie się pełna retrospektywa twórczości Johna Cassavetesa – reżysera, aktora i scenarzysty, jednego z najwybitniejszych niezależnych filmowców kina amerykańskiego.

W programie American Film Festival, nowej imprezy na filmowej mapie Polski, znajdą się dwie kolejne sekcje: “Dekada Niezależnych” skupiająca filmy, które wyznaczyły nowe kierunki w kinie ostatnich 10 lat, oraz “Zagraj to jeszcze raz, Sam”, czyli zestaw evergreenów amerykańskiej klasyki filmowej.

W październiku na festiwalowej mapie Polski pojawi się nowy, interesujący obszar. Organizatorzy American Film Festival chcą udowodnić, że USA to nie tylko Hollywood. W programie nie zabraknie jednak głośnych premier. Imprezę otworzyć ma “The Social Network” w reżyserii Davida Finchera.

20 kwietnia odbyła się w Warszawie konferencja prasowa przedstawiająca nowe przedsięwzięcie Romana Gutka – drugi, po Erze Nowe Horyzonty, festiwal filmowy. American Film Festival odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20-24 października 2010 r. Organizatorem jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, dyrektorem – Roman Gutek.