Największą popularnością wśród polskich festiwali muzycznych cieszyły się tego lata Heineken Open’er Festival, Coke Life Music Festiwal oraz Orange Warsaw Festival. Były one również uważane za najbardziej wartościowe muzycznie – wynika z najnowszego badania ARC Rynek i Opinia.

Telewizja w naszym kraju wciąż ma się dobrze – wynika z badania przeprowadzonego przez instytut ARC Rynek i Opinia na Epanel.pl. Mimo zapowiadanego końca kariery srebrnego ekranu aż 78 procent polskich internautów deklaruje, że codziennie ogląda telewizję. Najczęstszym powodem włączania odbiorników jest chęć spotkania z najmniej sympatycznym lekarzem świata – “Doktorem Housem”.

Z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia wynika, że zaledwie 25 proc. Polaków interesuje się kulturą i sztuką. Ta tendencja nie zmienia się od kilku lat.

Premiera spektaklu “Joanna d’Arc. Proces w Rouen” będzie w sobotę ostatnim wydarzeniem kończącego się sezonu w Teatrze Polskim, w Bydgoszczy. Na potrzeby realizacji dokonano pierwszego pełnego przekładu akt procesu Joanny na język polski.