Fotografie, wspomnienia i cytaty z wypowiedzi marszałka Józefa Piłsudskiego znalazły się w multimedialnej prezentacji “Józef Piłsudski i…” dostępnej na stronie Centralnego Archiwum Wojskowego www.caw.wp.mil.pl.

Internetowe archiwum muzyczne z nagraniami z odległych czy trudno dostępnych zakątków świata udostępni od piątku BBC. Jak napisał w czwartek “The Independent”, “to wyjątkowa kolekcja najbardziej nieprawdopodobnej i najpiękniejszej muzyki, jaką w ogóle zarejestrowano”.

Archiwum zmarłego przed rokiem Leszka Kołakowskiego zawierające rękopisy, maszynopisy, pierwodruki prac zostało przekazane Bibliotece Narodowej, gdzie zostanie poddane przeglądowi konserwatorskiemu i udostepnione badaczom – podała Biblioteka Narodowa.

Michelle Maxwell MacLaren, producentka serialu “Z archiwum X” i reżyserka kilku odcinków “Breaking Bad”, przygotuje dla stacji AMC pierwszy sezon “The Walking Dead”.

Jedną z atrakcji rozpoczynającego się właśnie 39. Lubuskiego Lata Filmowego będzie recital przedwojennych filmowych szlagierów Aleksandra Żabczyńskiego. Czekają nas też spotkania z Mirosławem Przylipiakiem, Mateuszem Wernerem, Ewą Mazierską-Kerr. I oczywiście projekcje – wśród nich cykl poświęcony zmarłemu niedawno Maciejowi Kozłowskiemu, obrazy z archiwum Filmoteki Narodowej oraz produkcje z Europy Środkowej i Wschodniej.

Ukazała się kolejna książka z płytą z cyklu “Muzyka Odnaleziona”. Muzyka i fotografie do książek z płytami tej serii pochodzą z archiwum tradycyjnej muzyki wiejskiej Andrzeja Bieńkowskiego.

Archiwum Historii Mówionej Domu Spotkań z Historią – największe w Polsce archiwum nagrań świadków historii – otrzymało grant z firmy EMC na digitalizację swoich zbiorów – poinformowała Agata Kwiek z biura promocji DSH.

50 Cent zgromadził imponujący zbiór kompozycji, których nigdy nie opublikuje, ponieważ mają dla niego zbyt dużą wartość osobistą.