Wystawę fotografii Janusza Leśniaka z ostatnich 25 lat będzie można oglądać od 20 września w Starej Galerii ZPAF w Warszawie. Artysta w swoich pracach skupia się na fotografowaniu własnego cienia, czasem można zobaczyć towarzyszące mu na zdjęciach odbicie żony.

18. edycja Plus Camerimage zbliża się wielkimi krokami. Gościem specjalnym festiwalu, który rozpocznie się pod koniec listopada, będzie Michael Ballhaus. Artysta odbierze nagrodę za całokształt twórczości. Przy okazji też będzie można zobaczyć obszerną retrospektywę poświęconą jego twórczości.

Eric Clapton jest najsurowszym krytykiem własnych umiejętności wokalnych. “Nie lubię własnego śpiewu, nie podoba mi się mój sposób śpiewania” – wyznaje artysta.

W rozmowie z dziennikarzem “The Sun” Justin Bieber wyznał, że chętnie wcieliłby się w postać Danny’ego Zuko, którego w “Grease” sportretował John Travolta. Artysta wie już nawet, kto powinien sportretować Sandy, której kreacji pierwotnie podjęła się Olivia Newton-John. – Bez zastanowienia postawiłbym na Miley – wyjawił. – Potrafi śpiewać, tańczyć i grać.

Wyclef Jean nie wystartuje w wyborach prezydenckich na Haiti – jak podają zachodnie agencje, artysta nie spełnił wymogów prawnych. Media informują też, że muzyk otrzymywał w ostatnim czasie poważne groźby.

35. rocznica śmierci Konrada Swinarskiego – wybitnego twórcy teatralnego, reżysera i scenografa – mija w czwartek. Artysta zginął w 1975 roku w wypadku lotniczym.

Lenny Kravitz pracuje na Bahamach nad swoim nowym albumem. W sieci pojawiło się wideo ze studia, w którym nagrywa artysta.

“Wtedy się pogubiłem, za dużo narkotyków, za dużo alkoholu” – mówi Muniek Staszczyk w rozmowie z Tomaszem Ponikło w “Tygodniku Powszechnym”. Artysta w ten sposób tłumaczył się z napisania piosenki “Nie ma zabawy”.

Tymon Tymański po zagraniu na Przystanku Woodstock koncertu “Jazzowe interpretacje Chopina” opowiedział na czacie Onet.pl o swoich muzycznych planach na przyszłość. “Jest szansa na współpracę z Laurie Anderson” – stwierdził artysta.

Prosto z Madrytu przyleciał do Polski słynny tenor Jose Carreras. Artysta w przededniu swojego występu w Bydgoszczy, odwiedził w piątek jeden z toruńskich szpitali.

Aktor Teatru Współczesnego w Warszawie Ryszard Barycz, znany także z filmowych ról w m.in. “Młodości Chopina”, “Zemście”, “Szatanie z siódmej klasy”, nie żyje. Artysta miał 86 lat.

Gwiazda polskiej piosenki lat 70., Jerzy Rybiński postanowił przypomnieć o sobie fanom. Artysta nagrał nową piosenkę zatytułowną “Dla ciebie”.

Kanye West pracuje nad nowym albumem. Artysta wybrał pierwszy oficjalny singel z płyty * “Good Ass Job”.