"Polska Głos Wielkopolski": Niejasna sytuacja w szeregach wielkopolskiej PO. Po wczorajszym wystąpieniu Donalda Tuska ważą się losy Ryszarda Grobelnego – kandydata na urząd prezydenta Poznania.

Samolot premiera Włoch Silvio Berlusconiego wylądował w czwartek awaryjnie w Mediolanie z powodu problemów technicznych – poinformowała włoska agencja ANSA. Szef rządu leciał tym samolotem na szczyt UE do Brukseli.

– Dla premiera Donalda Tuska dobre byłoby stanowisko grubo powyżej komisarza w Komisji Europejskiej. Mógłby być nawet następcą Jose Manuela Barroso (szefa Komisji Europejskiej – red.), bo on jest tego typu politykiem: odpowiedzialnym, elastycznym, pragmatycznym – tak prof. Kazimierz Kik, politolog, ocenia ewentualność wyprowadzki premiera Donalda Tuska na salony europejskie, aby za kilka lat zająć jakieś eksponowane stanowisko międzynarodowe.

– Dla premiera Donalda Tuska dobre byłoby stanowisko grubo powyżej komisarza w Komisji Europejskiej. Mógłby być nawet następcą Jose Manuela Barroso (szefa Komisji Europejskiej – red.), bo on jest tego typu politykiem: odpowiedzialnym, elastycznym, pragmatycznym – tak prof. Kazimierz Kik, politolog, ocenia ewentualność wyprowadzki premiera Donalda Tuska na salony europejskie, aby za kilka lat zająć jakieś eksponowane stanowisko międzynarodowe.

Polityk Platformy Obywatelskiej Jarosław Gowin komentując w RMF FM wczorajsze słowa premiera Donalda Tuska, który zapowiedział, że będzie szefem PO jeszcze tylko przez cztery lata, stwierdził: "Nam palma nie odbiła".

– Prawo i Sprawiedliwość, ręka w rękę z panem Julke, od samego początku próbowało złapać premiera w sidła. Cieszę się, że premier zauważył to, że cała ta afera była tak naprawdę skierowana przeciwko niemu. Według mnie w tę sprawę zaangażowane były służby – przekonywał na antenie radia TOK FM Jacek Karnowski.

– Nigdy nie miałem być kandydatem Platformy Obywatelskiej, a jedynie ewentualnie kandydować z poparciem tej partii i jej działaczy – powiedział Jacek Karnowski. To komentarz do słów premiera Donalda Tuska, że Karnowski nie będzie kandydatem PO na prezydenta Sopotu.

Czuję się szykanowany, bo z jakiego powodu jestem nagle wzywany do CBA?! Nie wykluczam, że w całą sprawę są zamieszani politycy PO. Nie wykluczam, choć nie mam na to żadnych dowodów, że w sprawę może być zamieszany Grzegorz Schetyna. Jak PO mnie zawiesi, to na 101 proc. odejdę z Platformy.  Koalicja PO z moją partią byłaby na pewno najlepszym rozwiązaniem dla Polski. Nie uchyliłbym się od funkcji premiera czy wicepremiera, ale nie jest to coś, co śni mi się po nocach. Gdyby poparcie PO dla Jacka Karnowskiego zależało ode mnie, to Karnowski nie powinien uzyskać poparcia Platformy na prezydenta miasta. Brak wsparcia PO dla Rafała Dutkiewicza jest dla mnie zupełnie niezrozumiały. To byłaby dobra i silna kandydatura, pod którą PO powinna się podpisać, ale w wyniku politycznych wojenek tego nie zrobiono. Poznań powinien przeprosić Polskę za Sławomira Hinca, wiceprezydenta miasta. Ja nie mam za co przepraszać Poznania – mówi w drugiej […]

Premier Włoch Silvio Berlusconi znowu znalazł się w ogniu krytyki mediów: podczas weekendowych wystąpień m.in. poradził młodym Włoszkom, aby poszukały sobie bogatszych mężczyzn, najlepiej podobnych do niego, a także opowiedział anegdotę o Hitlerze, która oburzyła włoską opinię publiczną.

Dramat o utracie wolności i tożsamości człowieka we współczesnych czasach to najnowsza propozycja Teatru Narodowego, który na piątek przygotował premierę “Kreacji” Ireneusza Iredyńskiego z Jerzym Radziwiłowiczem w roli głównej.

27 września ukaże się nowy album Tricky’ego. Longplay nosi tytuł “Mixed Race”. Jak zapowiada artysta ma być “najbardziej bezpośredni z jego albumów”.

W HBO będzie można wkrótce zobaczyć czwarty i ostatni sezon serialu opowiadającego o losach Henryka VIII, jednego z najbardziej kontrowersyjnych brytyjskich władców. Premiera pierwszych dwóch odcinków serialu “Dynastia Tudorów” odbędzie się w sobotę, 18 września, o godz. 22 w HBO.

Premiera nowej płyty Natu (Natalii Przybysz) zbliża się wielkimi krokami. Muzyki wokalistki będziemy mogli posłuchać 20 września, a juz teraz możemy zobaczyć okładkę albumu. Wydawca zapowiada, że znajdziemy na nim opowieści o znanej lecz niezdefiniowanej przez nikogo bezbłędnie – miłości do kochanka, oraz o miłości do muzyki.

Już 12 września na Europa Square znajdującym się na terenie Wystawy Światowej “Expo 2010″ w Szanghaju odbędzie się oficjalna premiera projektu “Chopin na 5 fortepianów” przygotowanego przez Sławka Jaskułke. Obok inicjatora weźmie w nim udział jedna z najwybitniejszych klasycznych pianistek młodego pokolenia Katarzyna Borek oraz trójka polskich instrumentalistów o jazzowych inklinacjach – Piotr Wyleżoł, Paweł Kaczmarczyk i Joanna Duda.

Tylko w serwisie Muzyka możecie obejrzeć najnowszy klip Noviki zatytułowany “Perfect Beach”. Wokalistka zdobyła na planie klipu nowe doświadczenie jazdy otwartym dżipem po wybojach, z przyczepioną kamerą i czwórką dzieci z brytyjskiej szkoły.

Pamiętacie ostatni kontrowersyjny teledysk Kylie Minogue “All The Lovers”, który jeden z internautów Onet.pl nazwał “obrazem zepsutego świata”? Wokalistka przygotowała tym razem klip do piosenki “Get Outta My Way”. Producent Damon Sharpe powiedział o niej: “seksowne electro disco z naprawdę chwytliwymi melodiami i mądrym tekstem”.

HBO Comedy zaprasza na polską premierę serialu komediowego z wytwórni Warner Bros. “Pępek świata” (“The Middle”). Bohaterami produkcji są członkowie przeciętnej amerykańskiej rodziny, którzy borykają się z problemami, jakie mają miliony ludzi na całym świecie. W rolach głównych występują Patricia Heaton i Neil Flynn. Premiera serialu odbędzie się w poniedziałek, 6 września o 20.30 w HBO Comedy